Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-08-02 04:30:01 · Czytany 7530 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Cudowne dziecko świata fintech. NAGA rewolucjonizuje rynki finansowe

Branża technologii finansowych jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów, na co istotny wpływ ma technologia blockchain, która zmienia zasady gry. Jedna firma z branży fintech w szczególności zauważyła drzemiący w blockchainie potencjał. Mowa o firmie NAGA Group, która chce udostępnić szeroki zakres korzyści płynących z branży fintech.

NAGA Group stworzyła pierwszy na świecie ekosystem oparty na technologii łańcucha bloków na potrzeby w pełni zdecentralizowanego inwestowania na rynkach finansowych, edukacji oraz handlu, a także zahaczyła o rynek kryptowalut oraz dóbr cyfrowych.

Czym jest NAGA?

NAGA, a właściwie to NAGA Group AG, jest niemiecką firmą technologiczną. Firma opiera się na misji budowania przełomowych modeli biznesowych. Sama firma jest nietypowa. Za przedsiębiorstwem jest niezwykle efektywne i jedno z najszybszych w historii Niemiec kryptowalutowe upublicznienie spółki (ICO). Skutkami tego było m.in. umieszczenie firmy NAGA na indeksie spółek notowanych na giełdzie we Frankfurcie w lipcu. Tutaj doszło do nietypowego wydarzenia - po tym, jak spółka zaczęła być notowana na giełdzie we Frankfurcie, spółka odnotowała gigantyczny wzrost ceny akcji o 400% w okresie krótszym niż 3 miesiące. Bez wątpienia akcje NAGA były jednymi z najlepiej sprzedających się akcji detalicznych w Niemczech. Aktualnie wartość rynkowa NAGA przekracza 300 milionów euro (ok. 348 mln dolarów).

Firma NAGA jest pierwszą na świecie notowaną spółką na giełdzie, która przeprowadziła udaną ofertę publiczną z wykorzystaniem tokenów. Co więcej, w przeciwieństwie do większości innych spółek oferujących tokeny, NAGA Group ma już gotowy produkt, który generuje miliony dolarów przychodów rocznie.

Stworzenie ekosystemu łączącego podstawowe oferty NAGA, tj. NAGA VIRTUAL, portfel NAGA czy też SwipeStox, aby móc stworzyć ujednoliconą platformę, dzięki której kupowanie i sprzedawanie akcji, towarów wirtualnych, kryptowalut stanie się bezpieczniejsze, bardziej dostępne dla wszystkich i transparentne, z pewnością jest jak najbardziej ambitne i znaczące.

Czym jest SwipeStox?

Prosto ujmując, SwipeStox to nic innego jak handel społecznościowy w lepszym, efektywniejszym wydaniu. Łączy on funkcje sieci społecznościowych (np. Facebook i Twitter z ich funkcjonalnością) z solidną, bezpieczną platformą umożliwiającą dokonywanie transakcji finansowych. Dzięki wykorzystaniu mechanizmu usuwającego zamieszanie transakcji, SwiteStox dostarcza użytkownikom możliwość kopiowania i udostępniania transakcji giełdowych za pomocą jednego kliknięcia.

Co więcej, użytkownicy, którzy podejmą decyzję o dzieleniu się swoimi transakcjami z większą społecznością, to otrzymają hojny bonus, który zostanie wpłacony bezpośrednio na ich konto za każdym razem, kiedy inny użytkownik jedną z ich transakcji. Na platformie są osoby, które zarabiają miesięcznie 10-15 000 dolarów tylko dlatego, że ich transakcje są kopiowane przez innych użytkowników platformy.

NAGA VIRTUAL

Założeniem NAGA VIRTUAL jest dostarczenie niezależnej, bezpiecznej oraz w pełni legalnej platformy służącej do wymiany towarów. Użytkownicy platformy będą mogli kupować wirtualne przedmioty zarówno od innych użytkowników, jak i bezpośrednio od dostawców i producentów.

Każdy z przedmiotów, który znajdzie się w systemie, będzie odpowiednio zabezpieczony przed oszustwami, ponieważ legalność sprzedawanych przedmiotów, ich pochodzenie oraz prawo sprzedawcy do sprzedawania ich będą weryfikowane. Warto zwrócić uwagę, że twórcy wzięli pod uwagę również automatyczne przeniesienie towarów do kupującego tuż po zakupie, zapewniając tym samym bezproblemową i bezpieczną transakcje dla obu stron w ramach zintegrowanego systemu rozliczeń NAGA VIRTUAL.

Portfel

Portfel NAGA ma znacznie kluczowe w całym ekosystemie NAGA TRADER. Jest to bezpieczny, wielowalutowy portfel, który umożliwia użytkownikom NAGA zdeponowanie i wymianę kryptowalut, a także walut gotówkowych. Łączy on SwipeStox, NAGA VIRTUAL oraz wiele innych projektów, w tym przyszłe projekty, w jeden łatwo dostępny interfejs. Użytkownicy dzięki portfelowi mogą zainwestować w akcje, zarządzać swoimi portfelami kryptowalutowymi, handlować towarami wirtualnymi, a także mają dostęp do ułatwionego systemu transakcji.

Portfel NAGA do swoich "ficzerów" zalicza m.in. niższe prowizje od transakcji, dostęp do znaczących w świecie kryptowalut giełd, a także zapewnia zdecentralizowany i wolny od ryzyka system przechowywania środków

Za projektem stoi człowiek, który był najmłodszą osobą w Europie w chwili otrzymania licencji bankierskiej

Yasin Sebastian Qureshi, dyrektor generalny NAGA Group AG, jest osobą, która otrzymała licencję pozwalającą na prowadzenie działalności związanej z bankowością. Nie byłoby może w tym nic niezwykłego gdyby nie pewien fakt. Otóż CEO NASA Group AG był najmłodszą osobą w Europie w dniu otrzymania licencji bankowej. Miał wtedy 29 lat. Teraz jest człowiekiem, który chce dokonać przełomu na rynkach finansowych z pomocą swojej firmy NAGA Group AG.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...