Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-08-11 18:42:01 · Czytany 4449 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Kredyt na remont – ile będziemy spłacać?

Nawet 40% Polaków planuje przeprowadzenie remontu. Na taki krok decydują się jednak nieliczni, ponieważ metamorfoza mieszkania zawsze wiąże się ze sporymi wydatkami. Wcale jednak nie trzeba rezygnować z takich planów – wystarczy zaciągnąć kredyt gotówkowy w banku. Sprawdź, ile Cię to będzie kosztować.

Jak pokazują statystyki, Polacy przeprowadzają gruntowny remont raz na 5-10 lat. Znacznie częściej wykonywane są drobne prace, których celem jest odświeżenie mieszkania. Podczas, gdy w tym drugim przypadku potrzebny jest znacznie mniejszy budżet, generalny remont wymaga sporych środków. Dlatego wiele osób zainteresowanych jest kredytem na remont domu.

 

Kredyt na remont mieszkania – koszty

Nie da się jednoznacznie wskazać kosztów związanych z zaciągnięciem kredytu mieszkaniowego. Wiele zależy od wysokości wnioskowanej kwoty oraz konkretnej oferty banku. Można jednak przeprowadzić konkretne kalkulacje, które pozwolą zorientować się w wysokości odsetek oraz kosztów pozaodsetkowych.

Kalkulacje powstały w oparciu o kredyt online na finanse.rankomat.pl.

Przykład 1. Załóżmy, że potrzebujesz 10 tys. zł z okresem kredytowania wynoszącym 60 miesięcy. Wybierając kredyt oferowany w Santander Consumer Banku, miesięczna rata wyniesie 202,16 zł. Całkowity kwota do spłaty wyniesie 12 129,60 zł (RRSO 8,16%).

Przykład 2. Załóżmy, że potrzebujesz 10 tys. zł z terminem spłaty 60 miesięcy. Decydując się na ofertę Banku Millennium, miesięczna rata wyniesie 200 zł. Całkowita kwota do spłaty to 12 000 zł (RRSO 7,68%).

Przykład 3. Załóżmy, że potrzebujesz 20 tys. zł z okresem kredytowania wynoszącym 60 miesięcy. Decydujesz się na ofertę banku Citi Handlowy. Miesięczna rata wyniesie 408,87 zł. Całkowita kwota do spłaty do 24 532,20 zł (RRSO 8,68%).

Przykład 4. Załóżmy, że potrzebujesz 20 tys. zł z okresem kredytowania wynoszącym 72 miesiące. Korzystając z oferty Getin Banku, miesięczna rata wyniesie 394,24 zł. Całkowita kwota do spłaty to 28 385,28 zł (RRSO 13,03%).

 

Jak wybrać dobry kredyt na remont?

Wybór kredytu na remont mieszkania nie może być przypadkowo podjętą decyzją. Ważne jest, aby przeanalizować parametry poszczególnych ofert.

Decydując się na kredyt, weź pod uwagę m.in. wysokość maksymalnej kwoty, okres kredytowania, RRSO, wymagane dokumenty, szybkość ścieżki kredytowej. Skorzystaj przy tym z serwisów porównywarkowych – dzięki temu szybko i łatwo oszacujesz koszty zaciągnięcia kredytu na remont mieszkania.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...