Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-02-07 11:38:01 · Czytany 5369 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Odkurzacze z filtrem wodnym - nie tylko dla alergików

Odkurzacze workowe pomału odchodzą w zapomnienie. Wciąż goszczą w wielu domostwach, jednak lista ich wad jest znacznie dłuższą, aniżeli ewentualnych zalet. Największym minusem, który decyduje o tym, że zaczynamy szukać alternatywnych rozwiązań, jest brak możliwości uporania się z większymi zabrudzeniami, jak i niemożność pozbycia się roztoczy, grzybów czy bakterii. Taki odkurzacz nie sprawdzi się zatem w rodzinie alergików. A gdyby tak pokusić się o odkurzacze z filtrem wodnym? W jaki sposób działa takie urządzenie i czy jest warte swojej ceny?

Odkurzacze z filtrem wodnym - zalety nie do podważenia

Na rynku znajdziemy coraz więcej propozycji odkurzaczy workowych oraz bezworkowych. Te ostatnie zyskują na sporym zainteresowaniu, bo wyeliminowanie konieczności kupowania worków, ich wymiany, a do tego opatrzenie szeregiem funkcji dodatkowych, wydaje się być rozwiązaniem nie tyle optymalnym, co bardzo korzystnym i kuszącym również ze względu na swoją cenę.

Pośród konstrukcji bezworkowych swoje miejsce zajmują odkurzacze z filtrem wodnym. Jak jest z wygodą ich użytkowania i czy faktycznie przynoszą korzyści, na jakich najbardziej nam zależy?

Odkurzacze z filtrem bezworkowym działają na zasadzie wykorzystania wody. Podczas zasysania zabrudzeń, są one oddzielane i trafiają do pojemnika z wodą. Dużym atutem jest możliwość poradzenia sobie nawet z mikro drobinkami kurzu, których nie jest w stanie zebrać tradycyjny odkurzacz workowy. Brak konieczność użytkowania worków sprawia, że wszystkie zabrudzenia pozostają w obiegu zamkniętym. Nie ma ryzyka wywiewania ponownie zebranego kurzu, jak ma to miejsce, gdy używamy tradycyjnych odkurzaczy.

Odkurzacze z filtrem wodnym skutecznie usuwają roztocza i inne mikroby. Jest to zatem propozycja idealna dla alergików. Taka konstrukcja radzi sobie głównie z dywanami i wykładzinami, ale w zależności od zastosowanych dodatkowych elementów czy funkcji, będzie w stanie wyczyścić również szereg innych powierzchni, nie wyłączając tapicerki samochodowej. O tym, jak wiele możliwości oferują różnorodne modele, możemy się przekonać, zapoznając się z propozycjami na stronie https://www.kaercher.com/pl/home-garden/odkurzacze/odkurzacze-z-filtrem-wodnym.html.

Co z wadami?

Odkurzacze z filtrem wodnym to konstrukcje, które wymagają codziennego czyszczenia. Pozostawienie zebranych zabrudzeń, które mieszają się z wodą, sprawia, że szybko zyskujemy na idealnej pożywce dla bakterii, wirusów czy pleśni. Ponadto zaschnięte zabrudzenia w pozostałych elementach odkurzacza, wraz z upływem czasu są coraz trudniejsze do wyczyszczenia.

Taki odkurzacz ma wyższą wagę niż tradycyjny. Wraz z pojemnikiem uzupełnionym wodą może ważyć nawet 10 kg. Na ten aspekt koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas zakupów. Tym bardziej, gdy urządzenie ma trafić do rąk osób starszych bądź schorowanych, lub też planujemy nabycie odkurzacza do domu, a nasze domostwa obfitują w niemałą liczbę schodów.

Odkurzacz z filtrem wodnym to również stosunkowo wysoka cena, a do tego gabaryty, które wymagają znalezienia miejsca na przechowywanie takiego domowego sprzętu. Choć pod względem kosztów są to wykonnia, które sporo potaniały, i tak przyjdzie nam zmagać się z co najmniej kilkuset złotową inwestycją.

Warty zakupu czy nie?

Porównując zalety i wady odkurzaczy tradycyjnych, a tych z filtrem wodnym, kolejno zwracając uwagę na oferowane możliwości tychże domowych urządzeń AGD, szybko przekonamy się, że odkurzacz z filtrem wodnym może być naprawdę świetnym wyborem.

Atuty w postaci możliwości uporania się z bardzo szeroką paletą zabrudzeń, większa zdrowotność użytkowania dla alergików, różnorodne końcówki bądź funkcje dodatkowe ułatwiające sprzątanie, a także okazja, by do wody dodać olejki zapachowe, to ostatecznie zestaw, któremu trudno się oprzeć. Wady czy też niewielkie minusy wobec takich wykonań, które nawet pod względem wizualnym wpisują się w nasze potrzeby, stają się nikłymi. Odkurzacze z filtrem wodnym to propozycja, do której nie bez powodu, przekonuje się coraz większa liczba użytkowników.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Milena · 2018-07-13 01:40:16

Nigdy jeszcze nie słyszałam o odkurzaczach z filtrem wodnym. Wiecie co, ja to przerzuciłam się ze zwykłego odkurzacza na taki bezworkowy i jestem bardzo zadowolona. Mam konkretnie model Rhapsody od Hoover i bez zastanowienia moge go kazdemu polecić. Jest zwinny, bardzo łatwy w obsłudze, leciutki.. po prostu bajka.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...