Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-04-17 09:32:57 · Czytany 6922 razy · 2 komentarzy
Nowszy Starszy

VMware - światowy lider wirtualizacji?

VMware to stosunkowo młoda, a jednocześnie coraz bardziej ceniona amerykańska firma działająca w branży nowoczesnych technologii. Główną domeną tej amerykańskiej firmy jest tworzenie rozwiązań programowych do wirtualizacji.

Firma może pochwalić się m.in. tym, iż jako pierwsza na rynku z powodzeniem dokonała wirtualizacji architektury x86. Główna siedziba firmy mieści się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a konkretnie w kalifornijskim Palo Alto.

VMware Inc. została założona w 1998 roku przez Diane’a Greene’a, Mendela Rosenbluma, Scotta Devine’a, Edwarda Wanga oraz Edouarda Bugniona. Co ciekawe Greene oraz Rosenbluma spotkali się w trakcie studiów na uniwersytecie kalifornijskim Berkeley, a obecnie są małżeństwem. Start firmy nie był imponujący, gdyż w pierwszym roku działalności dysponowała ona zaledwie 20 pracownikami, co w przypadku tak nowoczesnego przedsiębiorstwa z ambitnymi planami było naprawdę niewielką liczbą. Pierwszy produkt firmy, VMware Workstation zadebiutował na rynku w maju 1999 roku. Dwa lata później, tj. w 2001 roku firma weszła na rynek rozwiązań serwerowych ze swoim kolejnymi produktami, którymi były VMware GSX Server oraz VMware ESX Server.

W ciągu kolejnych lat działalności firma wypuszczała na rynek kolejne produkty. W 2003 roku udostępniono VMware Virtual Center, VMotion, a także Virtual SMP. Wsparcie architektury 64 bitowej zostało wykorzystane w produktach tego amerykańskiego przedsiębiorstwa w 2004 roku. W tym samym roku firma VMware została kupiona i została częścią EMC Corporation za 625 milionów dolarów.

Rok 2008 okazał się rokiem zmian. Dotychczasowa CEO firmy, a jednocześnie jedna z założycieli VMware, Diane Greene została niespodziewanie zwolniona przez zarząd przedsiębiorstwa. Jej miejsce zajął wówczas Paul Maritz, były pracownik m.in. firmy Microsoft. W tym samym roku z pracy w firmie zrezygnował inny z jej założycieli, Rosenblum (prywatnie mąż Greene). Ponadto firma VMware rozpoczęła współpracę z inną cenioną firmą informatyczną, Cisco zajmującą się dostarczaniem rozwiązań sieciowych. Rezultatem współpracy obu przedsiębiorstw było rozwiązanie nazwane Nexus 1000V.

W kolejnych latach firma wprowadzała na rynek swoje kolejne rozwiązania poszerzając swoje już i tak bogate portfolio. W tym celu firma kupowała inne przedsiębiorstwa, których technologie i patenty mogła z powodzeniem wykorzystać w swoich produktach. W 2013 roku firma widząc rosnące zainteresowania rozwiązaniami chmurowymi skupiła się na dostarczeniu odpowiednich produktów dla tego rodzaju usług, w tym VMware vCloud oraz VMware Vrealize Suite.

W naszym kraju rozwiązania firmy VMware są coraz chętniej wykorzystywane. Przykładem może być tutaj jeden z najnowocześniejszych budynków dydaktycznych w Polsce, którym od niedawna dysponuje Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach – Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (CNTI). Wirtualizacja przy pomocy narzędzi firmy VMware jest tam wykorzystywana we wszystkich salach laboratoryjnych, a także w centrum informatycznym. Produkty firmy VMware można nabyć u oficjalnych partnerów firmy VMware Inc. w naszym kraju. Jednym z nich (na poziomie Premier) jest godna polecenia firma Senetic z Katowic, która w swojej ofercie ma wiele produktów tej firmy, w tym VMware vSphere 6, VMware Workstation, WMware Fusion, WMware Horizon czy vCenter Site Recovery Manager. Rozwiązania te dostępne są w różnych wersjach oraz w oparciu o różne licencje. Fachowa kadra firmy Senetic z pewnością będzie w stanie wskazać, które z rozwiązań będzie odpowiednie dla potrzeb organizacji, a także które z licencji będą dla niej najbardziej korzystne.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Nauka i technika

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Paweł · 2019-01-03 09:53:32

Zgodzę się z opinią ze Vmware to dobra firma szczególnie dla przedsiębiorstw ale nie wiem czy dla mniej wymagających użytkowników nie będzie lepszą alternatywą VirtualBox (poza tym jest darmowy). A poza Senetic'em jest kilka innych firm jak np. Thomas IT, mających konkurencyjne stawki wiec polecam każdemu poszperać w internecie przed zakupem i poszukanie ewentualnej alternatywy (chociaż to chyba oczywiste ¯\_(ツ)_/¯ ).

Maciek · 2015-12-15 11:36:11

Należałoby podkreślić, że Greene jest kobietą.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...