Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-08-26 22:00:05 · Czytany 5629 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Wakacje za granicą nie muszą być kosztowne

Fot: Internet

Polacy coraz częściej wyjeżdżają w okresie wakacyjnym za granicę. Jednak nadal sporo mieszkańców Polski uważa, że nie może sobie pozwolić na taki luksus. Związane jest to, m.in. z tym, że wiele osób uważa, że bilety lotnicze są zbyt drogie. Najczęściej sądzą tak ci, którzy zbyt często nie podróżują i sprawdzają cenę biletów na ostatnią chwilę. Osoby podróżujące często zdają sobie sprawę z tego, iż bilety lotnicze warto zabukować nawet pół roku przed planowanym wyjazdem, ponieważ ich cena jest wtedy znacznie niższa. Czasami też zdarzają się bardzo atrakcyjne promocje, które pozwalają podróżować za naprawdę małe pieniądze.

Samolot czy inny środek transportu?

Jeśli chcemy spędzić urlop za granicą, to powinniśmy zacząć go planować z dość dużym wyprzedzeniem. Wtedy koszt wyjazdu będzie mniejszy. Co pewien czas warto sprawdzać aktualne ceny biletów lotniczych. Nie zajmuje to dużo czasu, a dzięki temu nie przegapimy okazji i możemy kupić bilety lotnicze po atrakcyjnej cenie. Zdarza się, że bilety są tak tanie, iż nie opłaca się zastanawiać nad innym środkiem transportu. Poza tym podróżowanie samolotem jest znacznie szybsze i przyjemniejsze niż np. podróżowanie autokarem. Nie zawsze też opłaca się decydować się na podróż własnym samochodem, ponieważ może się okazać to dla nas za bardzo stresujące i znacznie kosztowniejsze, niż sądziliśmy. Dzisiaj można latać samolotem za małe pieniądze, więc warto z tej możliwości korzystać, żeby móc na własne oczy zobaczyć rzeczy i miejsca, które do tej pory znaliśmy tylko z opowieści. Wystarczy jedynie odpowiednio wcześniej nabyć bilety lotnicze i już można myśleć o wspaniałym wypoczynku za granicą. Warto też pomyśleć o podróżowaniu z profesjonalnym biurem podróży, gdyż wtedy nie będziemy musieli się obawiać o nocleg.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Podróże i turystyka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...