Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-09-21 10:10:04 · Czytany 5865 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Wymiana walut online? Zobacz jak oszczędzić dzięki ergokantor.pl

Bieganie po mieście od jednego kantoru do drugiego, sprawdzanie i kontrolowanie kursu walut, poszukiwanie tańszego punktu, by parę groszy zostało w kieszeni – z czymś to się kojarzy? Na szczęście będzie można o tym zapomnieć. Z pomocą bowiem przychodzą kantory internetowe.

Dlaczego warto skorzystać z kantoru internetowego? Odpowiedź jest banalnie prosta: taki kantor jest w stanie zaoferować bardzo konkurencyjne ceny w porównaniu do stacjonarnych placówek. Jest tak ze względu na mniejsze koszty utrzymania – nie ma potrzeby wynajmu lokalu w centrum miasta, zakupu drogich systemów zabezpieczających czy zatrudnienia dużej liczby pracowników. Jednocześnie ma ona w zasadzie nieograniczone miejsce swojej działalności. To właśnie głównie z tego względu kantory internetowe stale zyskują na popularności. Jako przykład można podać chociażby ergokantor.pl, który oferuje bardzo sprawną i opłacalną wymianę waluty.

No dobrze, ale jak to wszystko działa? Zasada jest bardzo prosta – wystarczy założyć darmowe konto na stronie kantoru internetowego podając podstawowe dane umożliwiające identyfikację klienta, należy również podać numery dwóch rachunków bankowych, tj. złotówkowego oraz walutowego – tak, aby ustalić, z którego konta kantor otrzyma wpłatę oraz na jakie musi przesłać wymienioną gotówkę. Kolejnym krokiem jest dokonanie transakcji, oczywiście jeśli aktualny kurs nam odpowiada. Jeśli zostanie on przez nas zaakceptowany, należy wysłać przelew na odpowiednie konto. Nie musimy obawiać się o jakiekolwiek zmiany – wybrany kurs z pewnością nie ulegnie zmianie. Gdy wpłacona kwota zostanie zaksięgowana, kantor wyśle odpowiednią ilość środków na wskazane przez nas konto.

Korzystanie z kantorów internetowych niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to bardzo szybki i komfortowy sposób wymiany walut. Aby dokonać transakcji wystarczy nam komputer i dostęp do Internetu. Nie musimy się też obawiać o ograniczone zasoby obcych walut, tak jak w przypadku kantorów stacjonarnych. W internetowym kantorze pieniędzy nigdy nie zabraknie, dzięki czemu nie musimy zgłaszać wcześniej, jak dużą kwotę będziemy wymieniać. Co więcej nie ma obaw, że nie zdążymy przed zamknięciem kantoru – te internetowe zazwyczaj są czynne całą dobę, bez względu na dzień tygodnia. W każdej chwili mamy również dostęp do historii transakcji, gdzie możemy przejrzeć interesujące nas dane.

Zdecydowanie można stwierdzić, że kantory internetowe to naprawdę dobra rzecz. Dają nam dużą swobodę oraz możliwości wymiany walut z dowolnego miejsca. Co wcale nie oznacza, że jest to mniej bezpieczne niż w przypadku tradycyjnych kantorów. Działalność takiego internetowego punktu wymiany gotówki jest nadzorowana i podlega Prawu Dewizowemu, a podawane przez nas dane osobowe są dokładnie szyfrowane i chronione. Możemy więc bez obaw korzystać z wirtualnych usług wymiany gotówki i przeznaczyć je na spełnianie marzeń.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...