Podziel się   

Biznes i gospodarka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-05-29 13:22:56 · Czytany 6407 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Wysyłasz pieniądze rodzinie? Zobacz, jak najmniej stracić na przewalutowaniu

W ostatnich latach ze względu na znacznie ułatwione przemieszczanie się po Europie, bardzo wielu Polaków wyemigrowało w celach zarobkowych. Obecnie już kilka milionów osób przebywa na emigracji. Bardzo często jednak nie zabierały one ze sobą swoich rodzin. Co miesiąc więc przesyłają pieniądze do kraju. Sprawdźmy, w jaki sposób przesyłać pieniądze będąc na emigracji, aby jak najmniej stracić na ich przewalutowaniu.

Przelew bankowy

Najprostszym i bardzo często wykorzystywanym rozwiązaniem jest przelew bankowy. Wystarczy jedynie posiadać swój rachunek, a w kilka chwil możliwe jest wysłanie pieniędzy do dowolnej osoby. Sposób ten jest jednak mało opłacalny. Banki bowiem pobierają opłatę za sam przelew, jak również za przewalutowanie pieniędzy. Prowizja często sięga nawet 6%. Jeżeli więc zależy Ci na tym, aby jak najmniej stracić, to jak najszybciej powinieneś zrezygnować z tej formy wysyłania pieniędzy rodzinie.

Samodzielne przewalutowanie

Znacznie lepiej samodzielnie przewalutować posiadane pieniądze i wysłać je bezpośrednio w PLN. Tutaj z pomocą przychodzą takie serwisy jak https://www.walutomat.pl/ . Ta społecznościowa platforma wymiany walut swoje działanie opiera na kojarzeniu ze sobą użytkowników chcących wymienić walutę. Wystarczy, że potrzebujesz wymienić na przykład dolary na złotówki a serwis dopasuje Ci osobę, która chciałaby wymienić złotówki na dolary. Co to oznacza w praktyce? Bardzo atrakcyjne kursy wymiany. Serwis bowiem nie ingeruje w stawki, po których użytkownicy wymieniają walutę. Pobierana jest jedynie prowizja od przeprowadzonych transakcji w wysokości 0,2%. Dzięki temu oszczędzasz naprawdę wiele na przewalutowaniu. Cała operacja jest również bardzo szybka. Twoja rodzina natomiast otrzyma znacznie więcej pieniędzy. Już przy 1000 euro można zaoszczędzić do 100 złotych.

Pełne bezpieczeństwo

Korzystanie z pozabankowej wymiany waluty jest tak samo bezpieczne, jak robienie tego za pomocą klasycznych metod. Wszystkie platformy internetowe podlegają bowiem podobnym przepisom do kantorów stacjonarnych. Wystarczy więc, że będziesz korzystał ze sprawdzonych serwisów, a z pewnością Twoje pieniądze nie przepadną. Połączenia z takimi serwisami są również odpowiednio zabezpieczone za pomocą protokołów szyfrujących. O kwestie związane z bezpieczeństwem nie musisz się więc martwić.

Podsumowanie

Społecznościowe platformy wymiany walut to bez wątpienia przyszłość, jeżeli chodzi o operowanie wartościami dewizowymi. Pieniądze, które można dzięki nim zaoszczędzić są bowiem naprawdę spore. Różnice są odczuwalne już w skali jednego miesiąca, a biorąc pod uwagę cały rok to oszczędności są wręcz gigantyczne. Przebywając na emigracji powinieneś więc zainteresować się tą formą przewalutowania pieniędzy, jeżeli jeszcze z niej nie korzystasz. Systemy te są bardzo proste w obsłudze i korzystanie z nich nie zabiera więcej czasu niż przesyłanie środków bezpośrednim przelewem bankowym. Ty natomiast będziesz mógł przesłać swojej rodzinie do kraju nawet o kilka tysięcy złotych więcej w skali roku.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Biznes i gospodarka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia na świecie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...