Podziel się   

Kogel-mogel Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2018-10-30 09:45:06 · Czytany 4896 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Jak przygotować się do zdjęć ślubnych?

Każda młoda para, która decyduje się na ślub, chce aby to niezwykle ważne wydarzenie zostało utrwalone na pięknych zdjęciach. W tym celu gorączkowo poszukujemy najlepszego profesjonalisty, który będzie w stanie utrwalić ważne momenty.

Warto jednak mieć świadomość, że jako młoda para możemy pomóc fotografowi w tym, aby zdjęcia wyszły tak, jak o tym marzymy. Sprawdźmy więc, w jaki sposób przygotować się do zdjęć ślubnych.

 

Przed uroczystością

Panna młoda odpowiednio wcześniej powinna zdecydować się na wykonanie próbnej fryzury i makijażu, by mieć pewność, że dobrze czuje się w takiej stylizacji a makijaż jest odporny i długo się utrzymuje. Poza tym warto baczną uwagę zwrócić na miejsce, w którym organizujemy wesele – od jego wyglądu zależy bowiem naprawdę dużo. Warto pokazać je fotografowi przed ślubem, dzięki czemu będzie mógł odpowiednio się przygotować.

 

Błogosławieństwo

Błogosławieństwo rodziców to niezwykle ważny i wzruszający moment. Niestety, fotograf często ma problemy z uchwyceniem tych pięknych chwil. „Często zdarza się tak, że wszyscy członkowie rodziny chcą zobaczyć błogosławieństwo, przez co fotograf zwyczajnie nie ma miejsca na stworzenie dobrych ujęć.”- mówi Kamil, specjalista z portalu fotograf-wesele.pl. Dlatego też warto zadbać o to, by w pomieszczeniu, w którym udzielane będzie błogosławieństwo, znaleźli się jedynie rodzice, ewentualnie najbliższe osoby. Poza tym postarajmy się, by posprzątać pokój ze zbędnych bibelotów, które mogą niepotrzebnie rzucać się w oczy.
Ważne jest również to, by młoda para była obrócona przodem lub bokiem do okna.

 

W kościele

Przed ślubem warto skontaktować fotografa z księdzem, który będzie udzielał nam ślubu. Profesjonalista nie tylko będzie mógł uzgodnić szczegóły, ale również zapoznać się z wyglądem świątyni oraz światłem, które tam panuje. Podczas ceremonii warto pamiętać o tym, by krzesła świadków znajdowały się za parą młodą, ale nieco z boku. Dzięki temu ujęcia będą ciekawsze, a świadkowie nie zasłonią pary młodej gościom.
W niektórych kościołach dodatkowe oświetlenie jest stosowane bardzo rzadko. W przypadku, gdy zwykłe oświetlenie jeszcze na etapie planowania ślubu wydaje się zbyt słabe, warto zapytać księdza o możliwość włączenia większej liczby lamp.

 

Podczas przyjęcia weselnego

Fotografowanie przyjęcia weselnego to nie lada wyzwanie, na szczęście możemy nieco ułatwić je naszemu fotografowi. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, żeby młoda para trzymała się razem – tańczyła, rozmawiała, zasiadała do stołu. Oczywiście, warto bawić się z gośćmi, jednakże gdy młodzi małżonkowie ciągle są osobno, trudno stworzyć piękne kadry.
Kolejna rada dotyczy toastu. Jeśli planujemy stłuc kieliszki na szczęście, upewnijmy się, że jest na to wystarczająco dużo miejsca. W przeciwnym razie na zdjęciach mogą zostać uwiecznione grymasy przerażenia, które niestety nie wyglądają najlepiej.
Jeśli podczas przyjęcia weselnego planowane są dodatkowe atrakcje, takie jak np. puszczanie lampionów czy pokaz sztucznych ogni, warto uprzedzić o tym fotografa. To pozwoli mu się przygotować i umożliwi wykonanie ciekawszych ujęć.

 

Oprawa ślubu to zwykle nie tylko fotograf, ale i kamerzysta. Obecnie oferowanych jest kilka popularnych form wideo pamiątek ze ślubu, dlatego warto dokładnie się dowiedzieć, czym się one charakteryzują, zanim wybierzemy usługę. Z poradnika w sieci dowiesz się, jak zafundować sobie Idealny film z wesela, oraz jak wybrać kamerzystę, który spełni twoje oczekiwania.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Kogel-mogel

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...