Podziel się   

Kogel-mogel Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2016-04-26 09:31:27 · Czytany 5503 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Tanie, efektowne dekoracje ścian - czy to możliwe?

Architekci i projektanci prześcigają się w tworzeniu nowych możliwości dekoracji mieszkań i domów. Skończyły się czasy, w których to wystarczyło pomalować ściany na bardziej oryginalny kolor lub jedną z nich pozostawić w całkiem odmiennej barwie. Także ludzie wiedzeni ciekawymi, nietuzinkowo zaprojektowanymi wnętrzami, które widać w filmach czy serialach pokazywanymi w telewizji, coraz częściej sami pragną mieć coś oryginalnego w swoich czterech kątach.

            Jak wiadomo, jeśli ma się dużo pieniędzy to w zasadzie nie mamy ograniczeń i możemy dowolnie projektować wnętrza na miarę naszych potrzeb, zarówno funkcjonalnych jak i estetycznych. Jednak niektórzy z nas, zdecydowanie zwracają uwagę na koszty takiej inwestycji. Jednym z najczęściej spotykanych sposobów na ciekawą, a jednocześnie tanią aranżację wnętrza jest zastosowanie fototapety. Jest to metoda naprawdę prosta i szybka w realizacji, nie pochłania zbyt dużo czasu, a daje naprawdę świetne efekty.

Jedynym naszym zmartwieniem jest wymyślenie, gdzie w naszym domu czy mieszkaniu chcielibyśmy mieć taką fototapetę a całą resztą zajmą się specjaliści. Na stronie producentów fototapet, takich jak np. PIXERS, możemy znaleźć całą paletę wzorów zdjęć i grafik, które mogą zostać wykorzystane do dekoracji. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia; każdy dobry producent umożliwia zmianę materiału, wybranie nowego rozmiaru tapety lub ustawienie nieco innego kadru niż ten pierwotnie proponowany. Sam montaż jest bardzo prosty – fototapetę nakłada się na ścianę, używając kleju, tak jak w przypadku tradycyjnych tapet.

Fototapeta to ciekawe rozwiązanie zarówno do salonu, pokoju dziecięcego czy też kuchni. Wykonywane są ze specjalnie zabezpieczonego i wzmocnionego papieru lub z winylu. Z tego względu są one łatwe w utrzymaniu, wystarczy je przetrzeć mokrą szmatką z delikatnym detergentem. Fototapetę można zastosować nie tylko na ścianach, ale równie łatwo można nimi ozdobić stare meble czy drzwi.

Jak widać zastosowanie fototapet jest jednym z najłatwiejszych, najszybszych a jednocześnie jednym z tańszych sposobów na odmianę wnętrza. Wystarczy wybrać ścianę, wzór zdjęcia, złożyć zamówienie i chwilę poczekać, by móc cieszyć się nowym, nietuzinkowym wnętrzem.

Autor: Marcin Rejman

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Kogel-mogel

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...