Podziel się   

Kultura i sztuka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-09-17 13:42:08 · Czytany 6726 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Kina XXIV Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce

(fot. Internet)

XXIV edycja Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce (PFFA), największej poza Polską cyklicznej imprezy promującej film polski, odbędzie się w tym roku w pięciu wybranych kinach metropolii chicagowskiej.

Gala oficjalnego otwarcia festiwalu odbędzie się w jednym z najnowocześniejszych kompleksów kinowych w kraju Muvico Rosemont 18 (9701 Bryn Mawr Ave., Rosemont) w piątek, 2 listopada o godz. 20:30. Poprzedzi ją uroczyste przyjęcie z udziałem zaproszonych gości ze świata filmu, które będzie miało miejsce w pobliskim Riverway Auditorium (6133 North River Rd., Rosemont) od godz. 18:00 do 20:00. Zarówno Muvico, jak i Riverway Auditotium oferują gościom bezpłatny parking.

Oprócz kina Muvico Rosemont 18, regularne projekcje festiwalowe odbywać się będą również w znanym z promocji kina europejskiego Facets Cinematheque (1517 West Fullerton Ave.), w nowoczesnym,  ulokowanym na południu miasta Beverly Arts Center (2407 West 111th Street; bezpłatny parking), w historycznym kinie Pickwick (5 South Prospect Ave., Park Ridge; bezpłatny parking), zbudowanym w stylu Art Deco w 1928 roku, oraz w kinie Galeryjnym Towarzystwa Sztuki (1112 North Milwaukee Ave.; bezpłatny parking); to kameralne kino, znane w świecie z kultowego programu pokazu filmów dokumentalnych docsPace, posiada najwyższej jakości sprzęt cyfrowy HD, luksusowe fotele i nowoczesny system dźwiękowy.

Oficjalne zamknięcie festiwalu i ceremonia rozdania nagród odbędzie się w Muvico Rosemont 18 w niedzielę, 18 listopada o godz. 16:00. Na Galę Otwarcia i Zamknięcia oraz wszystkie specjalne pokazy obowiązują osobne zaproszenia.

Zaproszenia na Galę Otwarcia oraz karnety festiwalowe są w sprzedaży od 3 września br., zaś bilety na pojedyncze seanse będą dostępne od 1 października br. Pełen program i kalendarz imprez XXIV Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce zostanie podany do wiadomości publicznej na miesiąc przed rozpoczęciem imprezy.

Po szczegółowe informacje prosimy kontaktować się z biurem PFFA pod numerem: 773-486-9612 lub pod adresem pffamerica@pffamerica.com, a także odwiedzając oficjalna stronę festiwalu: www.pffamerica.com

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Kultura i sztuka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...