Podziel się   

Kultura i sztuka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2011-12-07 10:44:52 · Czytany 6850 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

W Brazylii pokażą najlepsze filmy Wajdy

Źródło: Internet

W brazylijskiej stolicy rozpoczyna się Festiwal Kina Polskiego. W tym roku widzowie będą mogli zobaczyć najważniejsze filmy z dorobku Andrzeja Wajdy.

Organizatorzy imprezy w Brasilii podkreślają, że wybitny polski reżyser jest kimś więcej niż zaciekłym wrogiem totalitaryzmu. Dlatego oprócz filmów poruszających tematykę drugiej wojny światowej i czasów PRL zostaną pokazane także obrazy bez politycznych podtekstów, na przykład "Zemsta", która otworzy festiwal.

Widzowie zobaczą też między innymi "Popiół i diament", "Człowieka z marmuru" czy "Niewinnych czarodziejów". Z najnowszych obrazów Andrzeja Wajdy zaprezentowane będą "Panna Nikt" i "Pan Tadeusz". W sumie 11 dzieł wybitnego twórcy, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii światowego kina - zaznaczają organizatorzy przeglądu.

Tegoroczny festiwal jest trzecim już przeglądem polskich filmów w brazylijskiej stolicy. Pierwszy odbył się w 2008 roku, a drugi - poświęcony najnowszej polskiej kinematografii - w zeszłym roku. Filmy można oglądać w Narodowym Muzeum Republiki. Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.

Źródło: Internet

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Kultura i sztuka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...