Podziel się   

Kultura i sztuka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-10-10 00:19:35 · Czytany 6086 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Wystawa "Sztuka dla serca 2012"

W 2011 roku "Sztuka dla serca" ("Art for Heart") zadebiutowała jako charytatywna wystawa sztuki wspierająca dwie znane fundacje chicagowskie: Muzeum Polskie w Ameryce i Dar Serca.

W tym roku wystawa ta powraca jako jeszcze większe i wspanialsze przedsiewzięcie, które rozpocznie się 22 października i będzie trwać 6 dni. W ramach obchodów Miesiąca Dziedzictwa Polskiego organizatorzy wystawy "Sztuka dla serca 2012" będa mieli zaszczyt przedstawić wybitnie uzdolnionych polonijnych artystów oraz zaprezentować ich prace szerokiej publiczności.

Serdecznie zapraszamy miłosników sztuki wszystkich narodowości do obejrzenia najnowszych prac znanych współczesnych polskich artystów podczas sześciodniowej wystawy od 22 do 27 października br. Zamknięty pokaz połączony ze spotkaniem dla członków wielu organizacji polonijnych będzie miał miejsce w czwartek 25 października (wstęp wyłącznie za okazaniem zaproszenia). Uroczyste zamknięcie wystawy przewidziane jest w sobotę 27 pazdziernika. Z tej okazji odbędzie się specjalne przyjęcie, któremu towarzyszyć będzie dobra muzyka, przekąski i płatny bar. Zachęcamy wszystkich do przybycia, spędzenia miłego wieczoru wśród polskiej sztuki i do poznania artystów w sobotę, 27 października w godz. 18.00-22.00 w MPA. Muzeum mieści się przy 984 N. Milwaukee Avenue w Chicago.

Bilety będą dostępne w przedsprzedaży w cenie $10 na stronie www.artforheartchicago.com lub przy wejściu w cenie $15, ilość miejsc ograniczona. Wszystkie wystawione oryginały oraz oferowane w przystępnych cenach repliki będą przeznaczone na sprzedaż.

Wystawie towarzyszyć będzie katalog opisujący artystów, sponsorów i fundacje będące organizatorami wystawy. Caly dochód przeznaczony zostanie na Fundację Dar Serca i MPA.

Fundacja Dar Serca jest organizacją charytatywną, umożliwiającą leczenie ciężko chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Polski i innych krajów Europy, które nie mają szans na pomoc u siebie. W ciągu dwudziestu lat dzialalności fundacja ta przyjęła i zaopiekowała się kilkuset dziećmi, które dzięki temu odbyły leczenie w nowoczesnych klinikach.

Muzeum Polskie w Ameryce jest jednym ze starszych i większych muzeów etnicznych w Stanach Zjednoczonych. Posiada bogatą kolekcję sztuki, pamiątek historycznych i dokumentów oraz przechowuje bezcenny ksiegozbiór. Bibliotekę i Archiwum odwiedza wielu historyków, naukowców, studentów i genealogów. MPA prowadzi aktywną działalność na rzecz ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego.

--

"Sztuka dla serca 2012" - tydzień sztuki współczesnej na rzecz Muzeum Polskiego w Ameryce (MPA) i Fundacji Dar Serca: 22 października (poniedziałek) - 27 października (sobota) 2012.

Art for Heart 2012:
www.artforheartchicago.com

Fundacja Dar Serca:
www.darserca.org 

Muzeum Polskie w Ameryce:
www.polishmuseumofamerica.org

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Kultura i sztuka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...