Podziel się   

Ludzie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2019-07-08 07:01:07 · Czytany 5433 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Ghostwriting a copywriting - poznaj różnice między nimi!

Copywriting i ghostwriting przez wiele osób mylnie jest uważanych za dokładnie tę samą usługę. W rzeczywistości to zupełnie odrębne zajęcia, które wiążą się z innym zakresem obowiązków. Sprawdź, jakie są między nimi różnice - obie usługi oferuje Hausarbeit.

1. Hausarbeit - czym jest ghostwriting?

2. Copywriter czy ghostwriter - kogo szukasz?

Usługi copywritera i ghostwritera dla laika są identyczne, lecz oba zawody różnią się od siebie. Zdarza się, że jedna osoba pracuje zarówno jako copywriter, jak i autor-widmo, lecz jest to dość rzadko spotykane. Profesjonalnego ghostwritera znajdzie się między innymi w Hausarbeit. Jakie są jego zadania?

 

Hausarbeit - czym jest ghostwriting?

W Hausarbeit działa profesjonalny ghostwriter, który zajmuje się przygotowaniem tekstów na zlecenie innej osoby. W przeciwieństwie do copywritera, autor-widmo nigdy nie podpisuje się pod swoimi pracami - w pewnym sensie nie istnieje. Copywriter może dodać napisane przez siebie teksty do portfolio i pochwalić się nimi przed innymi klientami, podczas gdy ghostwriter nie ma takiej możliwości. Autor-widmo jest zobowiązywany do pełnej dyskrecji, dlatego za swoją pracę otrzymuje wyższe wynagrodzenie.

 

Copywriter czy ghostwriter - kogo szukasz?

Jak sprawdzić, jakich usług potrzebujesz? Zanim zamówisz usługi ghostwritera lub copywritera zastanów się, czego oczekujesz po zakończeniu prac. Jeżeli książka, tekst lub inne dzieło ma być wydane pod Twoim nazwiskiem, w Hausarbeit powinieneś skorzystać z pomocy autora-widmo. Dzięki temu będziesz mógł podpisać się pod gotowym tekstem i nikt inny nie będzie mógł rościć sobie praw autorskich do dzieła. Dla niektórych takie rozwiązanie jest wątpliwe etycznie, jednak nie ma żadnych przeszkód, by z niego skorzystać. Praca ghostwritera jest w pełni legalna.

Jeśli potrzebujesz tekstu, lecz możesz pozwolić sobie, by jego autorstwem pochwaliła się inna osoba, możesz skorzystać z pomocy copywritera. Copywriter proponuje tańsze usługi, gdyż każdą z prac może umieścić w swoim CV. Dodatkowo klient może polecić jego pomoc innym osobom, co pomaga rozwijać mu karierę zawodową. Ghostwriter takich możliwości nie ma.

Bez względu na to, czy potrzebujesz pomocy ghostwritera, czy copywritera, znajdziesz go w Hausarbeit. Wystarczy, że napiszesz, czego oczekujesz, a otrzymasz wycenę usługi. Teksty zostaną przygotowane na podstawie podanych przez Ciebie wytycznych w terminie ustalonym przed rozpoczęciem prac nad dziełem. Każdy tekst przed oddaniem zostanie poddany korekcie, dzięki czemu otrzymasz kompletne i dokładnie wykonane dzieło.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Ludzie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...