Podziel się   

Podróże i turystyka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-12-17 06:22:34 · Czytany 9915 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Timesharing - przepis na sukces w turystyce

Fot: Internet

Timesharing zwany również wakacjami klubowymi, to w opinii klientów Holiday Travel Center najlepszy sposób na luksusowe wakacje co rok w innym zakątku świata. Sprawdź sam!

Kiedy Europa Zachodnia przeżywała boom na timesharing, w Polsce jeszcze nikomu się o tym nie śniło. W momencie gdy usługa dotarła do nas, okazało się, że rynek nie jest łatwy. Wiele przedsiębiorstw próbowało na nim sił, ale odnieść sukces udało się firmie Holiday Travel Center, która świętuje właśnie dwie dekady istnienia.

Timeshare to nic innego jak wykupienie prawa do użytkowania apartamentu na określony czas. Dzięki wygodzie, wysokiemu standardowi oraz gwarancji ceny, usługa zyskała sobie wielu zwolenników, poniekąd zrażonych do niepewnej i często ograniczonej oferty biur podróży.

Co oferuje timesharing?

Przewagi apartamentów w ramach timesharing nad ofertą standardowych hoteli są dwojakiego rodzaju, ale też wiążą się ze sobą. Pierwsze dotyczą wyposażenia, drugie to profity natury psychologicznej: satysfakcja, radość, dobre samopoczucie. O różnicy między zwykła ofertą turystyczną a timesharingiem opowiada Arkadiusz Olszowy – twórca HTC, pierwszego i jak na razie jedynego sukcesu timesharingowego na rynku polskim. „W ramach usługi klient otrzymuje od nas apartament w wysokim standardzie, porównywalnym do cztero- lub pięciogwiazdkowego hotelu. Istnieją pewne różnice regionalne. Najlepiej pod względem ogólnego komfortu wypadają apartamenty w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie ośrodki muszą sprostać pewnym surowym zasadom. Tak więc klient zawsze ma do dyspozycji wewnątrz apartamentu salon, odpowiednią liczbę sypialni, łazienkę, wc oraz kuchnię z pełną infrastrukturą.”

Więcej radości z wakacji

Tak wyposażony apartament zmienia całkowicie jakość wakacji. Rewolucjonizuje je na plus. Bo wyobraźmy sobie dotychczas zamawianą pizzę spożywaną byle jak i naprędce na hotelowym łóżku. I porównajmy to z możliwością spokojnego przygotowania pełnowartościowego posiłku w apartamentowej kuchni. Wspólne spożywanie potraw to także doskonała okazja na ożywienie relacji z bliskimi, na co w ciągu zabieganego roku często nie mamy czasu. Jakie są inne korzyści dla naszego samopoczucia? Wiele osób na co dzień ciężko i odpowiedzialnie zapracowanych podkreśla, że taka formuła wakacji pozwala doskonale "naładować życiowe baterie".

Dla kogo timesharing?

Klienci korzystający z usługi timeshare to nieprzypadkowe osoby. Posiadają ustabilizowaną pozycję życiową, cenią swój czas i pieniądze, a od wypoczynku oczekują wysokiego standardu, bo jest on dla nich jedną z największych wartości. To bardzo często przedsiębiorcy i do nich właśnie od kilku lat kieruje ofertę HTC. Jak informuje ich o oferowanych możliwościach? Organizuje cykliczne prezentacje, na których w sposób szczegółowy przedstawiany jest produkt. Część z uczestników prezentacji otrzymuje szansę tygodniowego wyjazdu testowego do jednego z ośrodków zrzeszonych w RCI.

Wiele ośrodków w ramach klubu wakacyjnego

Dla zainteresowanych timeshare, ale chcących spędzać wakacje w różnych ośrodkach powstały kluby wakacyjne oraz system wymiany. Najstarszym i największym jest RCI. Także firma HTC umożliwia polskim klientom uczestnictwo w tym ekskluzywnym w klubie. – Umowa timeshare przewiduje, że klient może korzystać z sieci wymiany, która pozwala na spędzanie tego samego okresu w wybranym z wielu set apartamentów na świecie – wyjaśnia Arkadiusz Olszowy. Firma powoła także do życia Golden Vacation Club, w ramach którego postanowiła urozmaicić wakacyjną ofertę. Obecnie GVC skupia polskie apartamenty, które spełniają najsurowsze standardy wymagane przez międzynarodowe sieci wymiany wakacyjnej.

Plany i inwestycje

HTC od samego początku istnienia zdecydowało się na współpracę ze światowymi firmami zajmującymi się timesharingiem oraz wymianą wakacyjną. Dzięki temu dziś oferuje apartamenty w ponad 3 600 ośrodkach w 90 krajach na świecie. Notuje kilkumilionowe przychody z dobrą perspektywą na dalszy rozwój. Od kilku lat realizuje własne inwestycje w kraju. Kupione apartamenty w Zakopanem cieszą się wzięciem. W planach ma także kolejne inwestycje. Nie tylko w stolicy polskich Tatr, bo interesuje się także niezmiennie popularnym wśród klientów kierunkiem hiszpańskim.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Podróże i turystyka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Polka · 2017-06-12 16:43:36

https://www.facebook.com/groups/1800464566933891/

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...