Podziel się   

Polityka Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-06-19 18:01:01 · Czytany 6597 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Spotkanie z kongresmenem Robertem Doldem

Kongresmen Robert Dold (po prawej) w towarzystwie redaktor naczelnej Magazynu Polonia, Kingi Aleksandrowicz oraz gospodarza spotkania, Ariego Zweiga (fot. Rafał Dziedzic)

Kongresmen Robert Dold jest przedstawicielem młodego pokolenia republikanów, który w minioną sobotę spotkał się z biznesmenami, lobbistami, a także przedstawicielami Polonii, by opowiedzieć o swoich planach politycznych i przybliżyć strategię działania na przyszłość. 

Spotkanie odbyło się w domu Bożeny i Arie'go Zweig, którzy od lat zajmują się promocją oraz wspieraniem talentów nie tylko muzycznych, ale i politycznych. Tym razem zorganizowali uroczystość, podczas której zebrani goście mogli się spotkać bezpośrednio z kongresmenem i osobiście zadać mu pytania.

Kongresmen jest wielką nadzieją partii republikańskiej, ale także nadzieją naszej Polonii w kongresie Stanów Zjednoczonych. Dzieje się tak za sprawą faktu, iż Robert Dold popierać będzie działania kongresu wspierające ruch bezwizowy pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi. Jego misją jest między innymi poparcie wniosków, które mają przyspieszyć decyzję o zniesieniu wiz.

Robert Dold reprezentuje Dystrykt 10. Urodził się w Evanston, a dorastał w tym samym domu w Winnetce, gdzie nadal mieszkają jego rodzice. Podobnie jak jego ojciec, Bob ukończył New Trier School. Był liderem w lekkiej atletyce, rozgrywającym zespołu piłkarskiego oraz kapitanem wrestlingu i zespołów w Lacrosse.

Po ukończeniu szkoły średniej kontynuował rodzinną tradycję i uzyskał tytuł licencjata z Denison University. Następnie podjął studia prawnicze na Indiana University. W 2010 roku został wybrany do Izby Reprezentantów USA, a przydzielony do służby w Financial Services Committee.

Bob zgromadził w Waszyngtonie bogate i zróżnicowane doświadczenie w biznesie. Pełnił funkcję doradcy śledczego ds. Reformy Rządowej.

Dziś mieszka w North Shore, zaledwie kilka przecznic od domu z dzieciństwa, swojego kościoła i szkół publicznych do których uczęszczał. Bob i jego żona budują wspólny dom już od dziesięciu lat. Robert i Danielle są dumnymi rodzicami trójki dzieci o imionach Harper (8), Bobby (6) i Honor (3).

Więcej o Robercie Doldu można znaleźć na jego oficjalnej stronie www.doldforcongress.com

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polityka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...