Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-09 · Opublikowany: 2010-11-06 19:46:12 · Czytany 8385 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Miłośnicy pierogów i kwaszonego ogórka w Południowej Afryce

Nie wiem, kiedy bociany przylatują do Afryki, ale ja dotarłam w listopadzie 82 roku.

Muszę przyznać, że to co pojawiało się na afrykańskich stołach często mnie zaskakiwało, nie zawsze smakowało, a czasami nawet nie wiedziałam, co to jest, bo ani w Polsce, ani w Wiedniu, gdzie mieszkałam, zanim zawiało mnie do Afryki, takich potraw, owoców czy warzyw nie było. Zajęło mi trochę czasu, żeby się do tych smaków przyzwyczaić, a nawet je polubić i wykorzystać w moich własnych przepisach – jak to się modnie nazywa ‘’Fusion cuisine’’.

Czy jednak jest naprawdę coś lepszego od  schabowego z kapustą na niedzielny obiad, pierogów okraszonych skwarkami albo boczkiem, wędzonej kiełbasy i porządnego kawałka żytniego chleba ze smalcem oraz kwaszonego ogórka? Odpowiedź brzmi: NIE MA !!!

Restaurację ‘’Little Poland’’ otworzyliśmy w 2001 roku w Hilton - małej miejscowości niedaleko Pietermaritzburga w RPA i ciągle - jak do tej pory - jest to jedyna polska restauracja w Afryce. Głodni Goście przybywają ze wszystkich stron Afryki na polskie pyszności: bigos, gołąbki, barszcz i oczywiście ukochane przez wszystkich pierogi. Nie brakuje także śledzika w naszym sławnym sosie i aromatycznych  borowików, które rosną w pobliskich sosnowych lasach. Oczywiście wódeczka się chłodzi w lodówce i zapach pieczonego sernika rozchodzi się po całej restauracji dla tych, którzy mają jeszcze miejsce po golonce z kwaszoną kapustą.

Prowadzimy również Guesthouse dla tych, którzy nie tylko mają ochotę na wspaniałą polską kuchnię, ale chcieliby spędzić więcej czasu w pięknych okolicach Kwazulu-Natal, korzystając ze znanej na całym świecie polskiej gościnności.

Serdecznie zapraszamy do Little Poland  Southern Africa’s only restaurant with authentic Polish cuisine and plate licking good food!

Proszę odwiedzić naszą stronę: www.littlepoland.co.za 

littlepoland@vodamail.co.za

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA · Rozrywka · Tradycje i zwyczaje

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Baśka · 2010-12-11 16:49:17

O jejku, jak bym je zjadła. Takie dobre ogóreczki swojskiej roboty z lat dziecinnych.

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...