Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-04-27 21:58:32 · Czytany 6093 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Obchody 10 kwietnia w Dublinie bez przedstawicieli polskiej ambasady

10 kwietnia w głównym holu Dublin City Council oficjalnie otwarto wystawę "Prawda i Pamięć. Smoleńsk 2010". Ekspozycja została zorganizowana z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej w Dublinie.

Organizatorzy powitali wszystkich gości, wśród których byli także Irlandczycy. Założyciel Towarzystwa Irlandzko-Polskiego, profesor Maciej Smoleński, w swoim przemówieniu podkreślił, jak bardzo zbrodnia katyńska i katastrofa w Smoleńsku są ze sobą powiązane.

Wystawę zaszczycił swoją obecnością ambasador Gruzji Irakli Koplatadze, niestety zabrakło przedstawiciela polskiej ambasady. Ambasador Marcin Nawrot, stwierdził, że nie otrzymał od organizatorów wyczerpującej informacji na temat programu oficjalnego otwarcia. Dzień po otwarciu wystawy (11 kwietnia) organizatorzy otrzymali telefon od przedstawiciela Dublin City Council, który stwierdził, że radny Dublina - Mannix Flynn - został poinformowany o tym, że wystawa "Prawda i Pamięć" ma wskazywać na to, iż za katastrofę w Smoleńsku są odpowiedzialni Rosjanie. Organizatorom zasugerowano, aby zakleić komentarz pod jednym ze zdjęć. W przeciwnym razie władze miasta będą zmuszone usunąć wystawę z holu wcześniej niż przed jej planowanym zakończeniem (20 kwietnia). Wiadomość jest szokująca zarówno dla organizatorów, jak i wielu Polaków mieszkających w Irlandii.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...