Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-11 · Opublikowany: 2011-01-09 14:23:07 · Czytany 6955 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

„Orzeł czy reszka”?

Z lekkością podrzucamy monetę i wypowiadamy słowa: „orzeł czy reszka”. Nie zastanawiamy się wtedy, ile pracy kryje w sobie ten krążek metalu. A ten krążek metalu to wypadkowa ludzkiej wyobraźni, wielu etapów precyzyjnej i często żmudnej produkcji, a przede wszystkim talentu ludzkich rąk.

MENNICA POLSKA

Jej działalność opiera się o wartości, które gwarantują, że marka Mennicy Polskiej to:
sukces gospodarczy, satysfakcja klienta, najlepsi pracownicy, doskonalenie i innowacyjność, działanie zgodne z obowiązującym prawem i uznanie uczciwej konkurencji!

Już od 1766 roku Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Właśnie wtedy król Stanisław August Poniatowski zdecydował o założeniu mennicy. Jego zamysłem było stworzenie firmy, która będzie bić najpiękniejsze monety na Starym Kontynencie. Obecnie Mennica Polska jest jedynym w Polsce producentem monet obiegowych i kolekcjonerskich, emitowanych przez Narodowy Bank Polski.

Spółka zajmuje się także biciem medali i odznaczeń. Wielokrotnie otrzymywała prestiżowe nagrody, w tym m.in. w 2006 roku „Nagrodę za najpiękniejszą monetę obiegową świata - 2 zł Expo 2005”. W 2009 roku monety wybite w Mennicy Polskiej zostały nagrodzone w prestiżowym konkursie Machina Desing, w którym jurorami byli m.in. Paolo Pininfarina, Andrzej Pągowski czy Ewa Minge.

Potencjał technologiczny Mennicy pozwala na kreowanie produktów menniczych najwyższej jakości. W ostatnich latach Mennica Polska rozbudowała swoją działalność o kolejne usługi: produkuje m.in. dukaty lokalne. Dotychczas z jej usług w tym zakresie skorzystało prawie 200 miast i samorządów w całej Polsce. Obecnie zajmuje się także płatnościami elektronicznymi, działalnością deweloperską oraz uczestniczy w obrocie metalami szlachetnymi. Od ponad 10 lat spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

SKARBIEC MENNICY

To spółka zależna Mennicy Polskiej S.A To ona odpowiada na potrzeby klienta indywidualnego poprzez kreowanie i dystrybucję numizmatów o tematyce bardzo różnorodnej. Jej debiutanckim produktem była replika pierwszej monety wyemitowanej przez Mennicę Polską w 1766 roku, z wizerunkiem Stanisława Augusta Poniatowskiego. W chwili obecnej spółka może poszczycić się emisją wielu kolekcji o bardzo zróżnicowanej tematyce, np. Systema Solare (Układ Słoneczny), Kolekcja Królewska, Dinosauria czy Starożytne Cuda Świata.

W ofercie Skarbca Mennicy Polskiej znajdują się również polskie monety kolekcjonerskie emitowane przez Narodowy Bank Polski oraz monety produkowane przez Mennicę Polską na zamówienie zagranicznych banków.

Pracownicy spółki mówią: “Naszym celem jest edukacja społeczeństwa w zakresie numizmatyki, która, wbrew stereotypom, może stać się pasją ludzi w każdym wieku… bo numizmatyka to połączenie hobby z edukacją i pasji z przyjemnością kolekcjonowania!”

POLART

Firma ta do swojej kolekcji 5000 produktów dokłada kolekcję Skarbca Mennicy Polskiej!

Z dużą intensywnością w amerykańskich i polonijnych mediach reklamuje produkty przeznaczone dla Amerykanów o polskich korzeniach. Ich produkty to książki i upominki z Polski, reprezentujące polską kulturę: w tym muzykę, tradycje, symbole, znaki regionalne. W katalogu firmy, rozprowadzonym w ilości 200 000 egzemplarzy, dołączone są nazwiska kolekcjonerów monet i medali, co ma wzmocnić zainteresowanie produktami Mennicy Polskiej.

Dziewięćdziesiąt procent klientów firmy Polart posługuje się językiem angielskim. To z myślą o nich jest przygotowana anglojęzyczna strona: www.polart.com

Polart jest wyłącznym dystrybutorem produktów Mennicy i Skarbca Mennicy. Dzięki temu sprzedaż medali może odbywać się pomiędzy Polską a USA bezpośrednio. Daje to kolekcjonerom szersze możliwości zakupu. W praktyce oznacza to np.że jedna osoba może zamówić przesyłkę więcej niż paru sztuk medali z ograniczonych limitowo kolekcji!

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska · Polonia w USA · Historia · Tradycje i zwyczaje

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...