Podziel się   

Polonia na świecie Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-08-31 16:47:39 · Czytany 6675 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Polski film "Yuma" podbija Wyspy!

polonia.wp.pl
Kadr z filmu "Yuma" (fot. Kino Świat)

Wielkimi krokami zbliża się jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku - "Yuma" w reżyserii Piotra Mularuka (w kinach w UK i Irlandii już od 31 sierpnia). Sam film, a także jego promocja są niezwykłe i zasługują na uwagę. Projekt zakłada możliwość obejrzenia produkcji w 62 kinach w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie skierowane przede wszystkim do Polonii mieszkającej na Wyspach. Dodatkowo, dzięki napisom w języku angielskim pełni funkcję nośnika polskiej kultury, historii, przybliżając ją innym narodom.

Pierwszy raz w historii promowanie polskiego filmu w środowiskach polonijnych obejmuje swoim zasięgiem tak wielki teren i skierowane jest do tak szerokiej rzeszy polskich emigrantów. Lista kin zawiera 62 lokalizacje na obszarze Wielkiej Brytanii i Irlandii! To najszersza dystrybucja polskiego filmu za granicą jaka miała miejsce do tej pory.

Takiego niełatwego do realizacji zadania podjął się dystrybutor Giant Film, który we współpracy z patronami medialnym - magazynami: Polish Express, Panoramą, Platformą cyfrową Polska Plus, portalami: polacy.co.uk i strefa.co.uk dokłada wszelkich starań, by o "Yumie" mówiło się jak najwięcej. Dodatkowo dużo wysiłku wkładane jest w samą organizację przedsięwzięcia. Podejmowane są starania by umożliwić obejrzenie filmu wszystkim Polakom, którzy przebywają na Wyspach.

Początek lat 90-tych dla większości Polaków jawi się jako okres bezbarwny, a wręcz nudny. Często nie zdajemy sobie sprawy jak wyglądała rzeczywistość w "nowej", wolnej Polsce. Właśnie dlatego powstała tak oryginalna produkcja jak "Yuma". Film ten nie boi się trudnych tematów. Opowiada o brutalnych czasach przeobrażeń, które zmieniały nie tylko prawa ale i ludzi, którzy musieli stawić czoła kapitalizmowi. Dodatkowo, umiejętne połączenie akcji, romansu i komedii w iście amerykańskim stylu, nadaje filmowi unikatową, atrakcyjną formę. Stanowi również prawdziwą lekcję o polskich realiach czasów transformacji. Nowatorski temat przedstawiający losy młodego człowieka na tle przemian ustrojowych i społecznych oraz epicki scenariusz nadają "Yumie" wielowymiarowego charakteru. Produkcja ta może stać się kanwą do pielęgnowania tożsamości narodowej emigrantów, a także zachęcić do zainteresowania się Polską.

W trosce o komfort i wygodę widzów dystrybutor przygotował dogodne lokalizacje kinowe w największych ośrodkach polonijnych oraz zadbał o unikatową oprawę całego przedsięwzięcia. Jest to niepowtarzalna okazja do kontaktu z polską kulturą, a także szansa umacniania więzi narodowych i tożsamościowych wśród wspólnot polskich emigrantów. Miejmy nadzieję, że jest to kolejny krok do pełniejszej integracji kraju i Polonii. W końcu "dobra rozrywka" stanowi doskonałą formą "edukacji"!

Wiecej informacji o filmie dostępna jest na: http://www.yumafilm.co.uk/

Źródło: polonia.wp.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia na świecie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...