Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-02-13 21:44:57 · Czytany 5836 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

14 marca POLISH AMERICAN LEADERSHIP PAL-PAC organizuje Forum Kandydatów Politycznych

Fot: Z archiwum Pal-Pac

Polish American Leadership Pal-Pac to organizacja polityczna powołana do życia ponad rok temu. Głównym celem założycieli i członków Rady Dyrektorów jest uświadamianie polityczne Polonii amerykańskiej i nawoływanie jej do współpracy oraz czynnego życia politycznego.

9 grudnia 2013 roku w Copernicus Center odbyło się spotkanie liderów ponad 30 organizacji polonijnych, którzy przybyli na zaproszenie prezesa Pal-Pac, pana Ariego Zweiga. Prezes wraz z członkami zarządu organizacji przedstawił plan działania na nadchodzący rok.

Jednym z głównych działań Pal-Pac w pierwszej dekadzie 2014 roku jest zorganizowanie Forum Kandydatów Politycznych, które odbędzie się 14 marca w Copernicus Center (5216 Lawrence Ave, Chicago, IL ) w godzinach od 6:00 do 9:00 wieczorem.

To spotkanie tuż przed wyborami, które w tym roku odbędą się 18 marca, ma za zadanie przybliżyć wyborcom polskiego pochodzenia programy wyborcze polityków kandydujących na urzędy oraz umożliwić im wysłuchanie prelekcji i zabranie głosu w dyskusji.

Założyciele organizacji Pal-Pac wierzą, że przez wspólne działanie są w stanie zwiększyć świadomość polityczną Polonii i zachęcić Polaków do czynnego udziału w wyborach. Za sprawą edukacji i upowszechniania wiedzy na temat zasad głosowania chcą zwiększyć procent Polaków, którzy wezmą udział w zbliżających się wyborach.

„Forum wyborcze ma także za zadanie uświadomienie kandydującym politykom, jak silną grupą etniczną jest Polonia, i że my, Polacy, jesteśmy aktywnymi politycznie obywatelami, którzy chcą  kształtować polityczną przyszłość kraju, w którym żyją” – powiedział Arie Zweig, prezes i założyciel Pal-Pac.

Obecnie trwają przygotowania do Forum Kandydatów Politycznych: wiele organizacji polonijnych zainteresowanych jest współudziałem i partycypowaniem w wyżej wymienionym wydarzeniu. Również organizacje studenckie oraz młodzi członkowie Junior Board Pal-Pac zadeklarowali swoją pomoc i udział.

Bilety na Forum do nabycia pod adresem www.pal-pac.org.

 

 

 

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...