Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-10-03 10:54:17 · Czytany 5954 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

90 lat w służbie Polonii amerykańskiej

Logo Zrzeszenia Polsko-Amerykańskiego

W tym roku Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie (Polish-American Association) obchodzi swoje 90-lecie służby dla Polonii. Zrzeszenie powstało w Chicago w roku 1922 i jest jedyną agencją pomocy socjalnej na terenie Stanów Zjednoczonych oferującą pełen zakres usług dla Polonii oraz wszystkich tych, którzy potrzebują pomocy.

Usługi oferowane są w językach polskim i angielskim z pełnym uwzględnieniem istniejących różnic kulturowych. Misją Zrzeszenia Amerykańsko Polskiego jest jako agencji pomocy socjalnej wyjście naprzeciw zróżnicowanym potrzebom Polonii mieszkającej na terenie metropolii chicagowskiej poprzez zapewnienie środków dzięki którym mogą dokonać zmian w swoim życiu. PAA kładzie szczególny nacisk na niesienie pomocy imigrantom.

Zrzeszenie Amerykańsko Polskie oferuje: usługi socjalne, edukacyjne, pośrednictwo pracy oraz pomoc w załatwianiu spraw imigracyjnych. Zrzeszenie Amerykańsko Polskie pomaga osobom samotnym oraz rodzinom w procesie przystosowania się do życia w USA, oferując wsparcie i nadzieję na usamodzielnienie się. Pomagając Polonii, Zrzeszenie Amerykańsko Polskie przyczynia się do rozkwitu społeczności chicagowskiej. Każdego miesiąca, ponad 3600 osób zgłasza się do naszych biur i korzysta z ponad trzydziestu oferowanych tu programów.

W jubileuszowym roku Zrzeszenie ma przyjemność zaprosić Państwa na Doroczną Galę, która odbędzie się w sobotę, 10 listopada 2012 o godzinie 6:30pm w Hotelu Drake w centrum Chicago. Jednym z ważniejszych punktów Gali będzie uhonorowanie Ariego i Bożeny Zweig Prezydencką Nagrodą 2012 za ich działalność charytatywną na rzecz Polonii. Galę poprowadzi znany chicagowski dziennikarz polskiego pochodzenia, Alan Krashesky z telewizji ABC7.

Bilet w cenie $225 są do nabycia w Zrzeszeniu. Istnieje możliwość ogłoszenia się w Księdze Pamiątkowej Gali lub zostania jednym ze sponsorów tegorocznej wyjątkowej Gali.

Więcej informacji w sprawie Gali można znaleźć na stronie www.polish.org/gala2012 lub bezpośrednio skontaktować się z przedstawicielem Zrzeszenia, panią Barbarą Sobecką pod numerem 773-427-6307 lub emailem barb@polish.org

--

Źródło: PAA i wikipedia.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...