Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-02-12 01:08:31 · Czytany 5834 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Autor biografii Zbigniewa Brzezińskiego z wizytą w Chicago

Andrzej Lubowski (Fot: Internet)

Andrzej Lubowski, ekonomista, dziennikarz, autor m.in. biografii Zbigniewa Brzezińskiego pt. ‘Zbig. Człowiek, który podminował Kreml’, która ukazała się również po angielsku, czy ‘Świat 2040: Czy Zachód musi przegrać?’ przybywa do Chicago na zaproszenie Konsula Generalnego RP w Chicago Pauliny Kapuścińskiej.

Podczas wizyty Andrzeja Lubowskiego w Chicago, Konsulat zorganizuje jego spotkanie z mediami i przedstawicielami społeczności polonijnej w czwartek, 20 lutego br. o godz. 16:30 w siedzibie polskiej placówki przy 1530 N. Lake Shore Drive.

Rozmowę w obecności mediów poprowadzi red. Daniel Bociąga z Polskiego Radia Chicago 1030AM. Dyskusja dotyczyć będzie m.in. spraw gospodarczych Polski przez pryzmat jej dokonań u progu tegorocznej 25. rocznicy przemian gospodarczo-ustrojowych po 1989 oraz jej roli w regionie. Dyskusja dotyczyć będzie również wątków biograficznych doradcy Prezydenta USA Jimmy’iego Cartera Zbigniewa  Brzezińskiego w kontekście walki z komunizmem i roli USA w przemianach w Europie Środkowej i Wschodniej. Podczas spotkania goście będą mieli możliwość zadania pytań gościowi.

Andrzej Lubowski spotka się również z amerykańskimi studentami historii Uniwersytetu Loyola w środę, 19 lutego br. Podczas zajęć prowadzonych przez Profesora Marka Suszko Andrzej Lubowski omówi wpływ wydarzeń z lat 1980-tych w Polsce na ówczesną Europę i świat. Andrzej Lubowski spotka się również z członkami Polsko-Amerykańskiej Izby Gospodarczej podczas spotkania pn. „Business After Hours”. Więcej informacji o tym spotkaniu: Polish American Chamber of Commerce, tel: 773-205-1998, e-mail info@polishamericanchamber.org

Media zainteresowane udziałem w spotkaniu gościa z mediami i Polonią w Konsulacie 20 lutego br. proszone są o nadsyłanie zgłoszeń akredytacyjnych na adres konrad.zielinski@msz.gov.pl najpóźniej do wtorku, 18 lutego br.

 

Strona internetowa Konsulatu: www.chicago.msz.gov.pl

Facebook: Consulate General of the Republic of Poland in Chicago

Twitter: @PLinChicago

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...