Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-11-06 12:57:31 · Czytany 5892 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Bogowie

„Bogowie”, obsypany nagrodami na ostatnim Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni film fabularny w reżyserii Łukasza Palkowskiego otworzy dwudziestą szóstą edycję Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce w sobotę, 8 listopada br. o godz. 7:00 wieczorem w kinie Muvico Rosemont 18.

„Bogowie” to oparta na faktach opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Jest to daleki od pozłacania, pełen napięcia portret wybitnej jednostki, która w niesprzyjających okolicznościach odważyła się zmienić obowiązujące zasady.

W rolę Zbigniewa Religi wcielił się Tomasz Kot, tworząc tym samym nadzwyczajną kreację aktorską. Otrzymał za nią nagrodę dla najlepszego aktora na zakończonym w tym miesiącu Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni. Scenariusz (również nagrodzony) napisał Krzysztof Rak, a film wyprodukował Piotr Woźniak-Starak (Watchout Productions). Obraz wejdzie wkrótce do oficjalnej dystrybucji kinowej w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Ekipa filmu uświetni sobotni pokaz swoją obecnością. Spodziewani są odtwórca głównej roli Tomasz Kot, reżyser Łukasz Palkowski oraz producent Piotr Woźniak-Starak.

Film trwa 112 minut, będzie można go zobaczyć w języku polskim z napisami angielskimi.

Galowe otwarcie uświetnione zostanie specjalnie przygotowanym na tę okazję minikoncertem w wykonaniu wybitnej polskiej solistki jazzowej Grażyny Auguścik oraz jej zespołu.

Kompleks kinowy Muvico Rosemont 18 mieści się przy 9701 Bryn Mawr Ave. przy zjeździe River Rd. South z autostrady I-90. Kino posiada bezpłatny parking (konieczność podstemplowania biletu parkingowego w kinie) oraz elegancką restaurację Bogart's Bar & Grill.

Wszyscy uczestnicy gali otwarcia otrzymają cenne okolicznościowe upominki.

Przyjęcie z okazji inauguracji dwudziestej szóstej edycji Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce, w którym wezmą udział specjalni goście festiwalu, odbędzie się po zakończeniu projekcji w Galerii 1112 Towarzystwa Sztuki (1112 N. Milwaukee Ave., Chicago). Wstęp wyłącznie z zaproszeniami.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka · Polska · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...