Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Wydanie 2011-07 · Opublikowany: 2011-07-02 22:46:09 · Czytany 13823 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Jedyna taka szkoła w Chicago

GREG RYKOWSKI DANCE STUDIO, szkoła tańca z Schiller Park, w tym roku obchodzi swój pierwszy jubileusz. Szkoła ma już 5 lat. Powstała w maju 2006 r. Jest placówką integracyjną, która w ciągu pięciu lat swego istnienia zyskała uznanie, rywalizując nie tylko na ziemi Lincolna, ale również na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Szkoła została założona z miłości i pasji do tańca. Jest prowadzona przez GRZEGORZA RYKOWSKIEGO, Brązowego Medalistę Stanów Zjednoczonych w Dziewięciu Tańcach, utytułowanego trenera, pedagoga, nauczyciela wielu tancerek i tancerzy: dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdobywcę Kryształowej Kuli w Tańcu z lokalnymi Gwiazdami, sezon 3. Instruktora z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu tańców towarzyskich, będącego członkiem Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca Wielkiej Brytanii.

Nasze mocne strony:

  • Profesjonalizm, wieloletnie doświadczenie
  • Wiedza zdobywana regularnie przez wiele lat u najlepszych nauczycieli tańca na świecie.
  • Ujednolicony światowy program nauki tańca.
  • Stały dostęp do wiedzy i nowości związanych z nauczaniem tańca.
  • Ciągłe poprawianie jakości oferowanych usług

Studio posiada profesjonalnie nagłośnioną salę z kilku- i kilkunastometrowymi ścianami luster do nauki i ćwiczeń. Sala wyposażona jest w klimatyzację.

„Jeśli umiesz mówić, możesz śpiewać. Jeśli umiesz chodzić, możesz tańczyć.”

Szkoła od początku specjalizuje się w nauczaniu tańca towarzyskiego.

Dowiedzą się tu Państwo, jak łatwo zacząć przygodę z tańcem i jak cieszyć się przyjemnością płynącą z ruchu i muzyki. Specjalizujemy się w tańcu towarzyskim i zapewniamy, że będą mogli Państwo uczyć się tańca w taki sposób jak profesjonalni tancerze.

Nasza szkoła jest zrzeszonym członkiem National Dance Council of America, co pozwala naszym kursantom startować w turniejach tańca towarzyskiego.

Kursy tańca dla narzeczonych i lekcje indywidualne tańca

Parom oferujemy kursy tańca dla narzeczonych oraz lekcje indywidualne przygotowujące do pierwszego tańca weselnego, pomagamy z doborem muzyki oraz z ułożeniem wyjątkowej choreografii tanecznej. Kursy tańca dla narzeczonych odbywają się w kameralnej, przyjaznej atmosferze, a podczas lekcji zapewniamy komfort nauki w systemie lekcji indywidualnych (para + instruktor).

Zapraszamy do nauki nowych kroków, trików, nowych figur, póz, obrotów, przechyleń…oraz wszystkich dodatków, aby w końcu poczuć się jak „LEW” na parkiecie – nie tylko u „cioci na imieninach”, ale również na weselach, chrzcinach i rodzinnych imprezach okolicznościowych.

Wydaje się, że dzieci oraz młodzież w wieku szkolnym w dzisiejszych czasach nie preferują żadnej formy aktywności fizycznej, prócz uderzania w klawisze klawiatur komputerów oraz klikania myszką, nie w głowie im rowery górskie. Ludzie dojrzalsi, starsi, również nie są za bardzo „za” aktywnością fizyczną. Ciągle zapracowani, zabiegani i zmęczeni. Takie wrażenie można odnieść, jeśli pojmuje się świat stereotypowo. Jeśli jednak choć na moment odrzucimy ograniczenia i spojrzymy na rzeczywisty, realny świat, to okazuje się, iż obie te grupy przejawiają ogromną aktywność fizyczną. Jak? Poprzez taniec! Otóż to!

Najbardziej popularną ostatnio metodą utrzymywania aktywności fizycznej jest uczęszczanie na różnego rodzaju kursy i zajęcia taneczne, które z pewnością pomogą nam zadbać o dobrą linię.  Najprzyjemniejsze jest to, że tego typu aktywność może podjąć każdy – zamiast marnować czas przed telewizorem. Nie ma tu bowiem praktycznie żadnych ograniczeń wiekowych. Nasza szkoła tańca przygotowana jest na prowadzenie zajęć zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób starszych. Od nas zależy, ile godzin w tygodniu bądź dziennie będziemy chcieli poświęcić na naukę tańca. Nasza szkoła dopasowuje grafik zajęć do swoich uczniów. Możemy więc bez najmniejszego problemu oddawać się tańczeniu wtedy, gdy mamy na to czas i ochotę. Taniec stał się popularny dzięki mediom, różnym filmom i programom telewizyjnym. Pokazuje to dobitnie, jak istotną rolę w kształtowaniu postaw człowieka mają media.

Nie ma osoby, która nie obejrzała Dirty Dancing, a słysząc pierwsze dźwięki Time of my Life, nie ożywiła się, gotowa do porwania w tany. My sami nigdy nie przyznamy się znajomym, że po przyjściu do domu zamykamy drzwi na cztery spusty i, włączając ulubioną płytę na full, zapominamy się w tańcu. Pamiętajmy tylko o dobrych butach, bo buty piłkarskie raczej się tu nie sprawdzą. W poniedziałkowy wieczór walczymy o pilota, by móc przełączyć na Taniec z Gwiazdami i ukradkiem obserwować, jak oni to robią, by później w samotności wypróbować każdy patent.

Nie da się ukryć: kochamy tańczyć. Gdybyśmy tylko więcej ćwiczyli, moglibyśmy reprezentować Polskę na międzynarodowych turniejach. Teraz jednak kilka słów prawdy. Mimo naszego przekonania, że tańczymy wspaniale, wykonywane przez nas ruchy rzadko wyglądają tak estetycznie, jak w telewizji. Ponadto w sytuacjach publicznych okazuje się, że nawet przy ulubionej piosence jesteśmy jacyś drętwi, a nasz taniec jest daleki od wirtuozerii, jaką przejawialiśmy w samotności. Jest na to rada. Możecie udać się Państwo do naszej szkoły tańca na kurs, który pozwoli Wam nabrać pewności siebie i wydobędzie z Was całkowite oddanie muzyce. Wyzbyci skrępowania, wreszcie będziecie mogli pokazać, co potraficie. Wasz taniec i ruch nabiorą dynamiki.

„Tańczyć może każdy” – mówił profesor Marian Wieczysty. Jedni mają wyczucie rytmu i znają ciekawe figury. Inni stawiają na improwizację. Najważniejsza jest dobra zabawa. Nawet kilka zajęć może zmienić nasze podejście do sposobu tańczenia. Aby tańczyć płynnie i czuć się przy tym naturalnie, konieczne są lata nauki. Wyrozumiałość przyda się zresztą każdemu, kto zdecyduje się na kurs. Wyrozumiałość dla siebie samego, oczywiście. Nie ma sensu nastawiać się na natychmiastowy sukces, gdyż szybko zniechęcą nas pierwsze porażki. Tak więc cierpliwość i chęć pracy nad sobą – to przyda nam się przede wszystkim.

Niektórzy uważają, że taniec jest sportem, inni mają go za najwznioślejszą ze wszystkich sztukę – i ciężko jednoznacznie przypisać go do jednej z tych dwóch kategorii, bowiem taniec zawsze wywodzi się z emocji. To one go wywołują i kształtują, więc, tańcząc, przekazujemy właśnie uczucia i emocje. Jeśli taniec jest sportem – jest sportem najbogatszym, najbardziej widowiskowym i wypełnionym życiem. Dlatego, moim zdaniem, taniec jest czymś więcej niż tylko sportem lub sztuką – jest stylem życia, wypełnionym wspaniałymi i wyjątkowymi wrażeniami. „Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem.”

Serdecznie zapraszam!

Greg Rykowski Dance Studio
9801 W. Lawrence Ave
Schiller Park, Il 60176
630-709-6725
www.GregDance.com

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...