Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-08-23 17:09:40 · Czytany 6216 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

"Gramy dla Jarka"

Z inicjatywy Antykwariat Jazz Quintet i polonijnych artystów jazzowych- przy współpracy Towarzystwa Przyjaciół Krakowa w Chicago, pod medialnym patronatem miesięcznika "Jazz Forum" 25 sierpnia 2013 o godzinie 5pm w Muzeum Polskim w Ameryce (984 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL), odbędzie się koncert charytatywny "Gramy dla Jarka", z którego dochód przeznaczony jest na pomoc w leczeniu Legendarnego Gitarzysty Jazzowego Jarosława Śmietany.

Jarek Śmietana, znakomity gitarzysta i kompozytor jazzowy, niejednokrotnie gościł w Chicago. Ostatnio na listopadowych Zaduszkach Jazzowych w zeszłym roku dał wspaniały koncert wraz z Billem Nealem. Ten wybitny artysta, wielokrotnie nagradzany za swój dorobek kompozytorski, w połowie stycznia przeszedł operację guza mózgu. Muzyczne środowisko, poruszone chorobą kolegi, zorganizowało szereg benefisów, aby finansowo wspomóc jazzmana w jego długiej rekonwalescencji. Koncerty odbyły się w Warszawie i Krakowie. Wystąpili w nich przyjaciele i współgrający z nim na scenach muzycy. Teraz przyszedł czas na Chicago.
 Z inicjatywy popularnego w naszym mieście zespołu Antykwariat Jazz Quintet, przy pomocy Towarzystwa Przyjaciół Krakowa w Chicago,  oraz dzięki entuzjastycznemu przyłączeniu się do pomysłu tutejszych artystów jazzowych, zorganizowany został koncert benefisowy, aby również wspomóc  finansowo Jarka Śmietanę.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polska · Psychologia i rozwój człowieka · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...