Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Wydanie 2010-04 · Opublikowany: 2010-05-06 23:03:16 · Czytany 6910 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Największa Polska instytucja finansowa w USA otwiera oddziały w Mt. Prospect i Norridge.

(Chicago, 12 stycznia 2010 r.) – Mieszkańcy Chicago i okolic, którzy do tej pory mogli korzystać
z usług Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej (P-SFUK) jedynie przez internet, mogą już zakładać konta lub ubiegać się o pożyczki w chicagowskich oddziałach tej największej polonijnej instytucji finansowej. Nowe oddziały, dogodnie zlokalizowane na polonijnych przedmieściach Chicago w Mt. Prospect i Norridge, zostały oddane oficjalnie do użytku 30 stycznia br.

„Służymy Polonii już 34 lata.” – powiedziała pani Agnieszka Poślednik, Dyrektor Wykonawczy P-SFUK ds. Operacyjnych – „Zaczynaliśmy na Greenpoincie, który był i nadal jest centrum polonijnego życia w Nowym Jorku. Od samego początku Nasza Unia postawiła na rozwóji otwierała nowe oddziały we wszystkich większych dzielnicach, gdzie mieszkała liczna Polonia. Po jedenastu latach przekroczyliśmy granicę stanu i rozpoczęliśmy działalność w New Jersey. W 2007 roku nasze bankomaty zaczęły służyć pielgrzymom w Pensylwanii, w Amerykań­­skiej Częstochowie. Chociaż od 2008 roku nasze usługi przy pomocy internetu dostępne są we wszystkich stanach, Illinois jest de facto czwartym stanem, w którym bezpośrednio służymy Polonii”.

Uroczystość otwarcia odbyła się w oddziale P-SFUK w Mount Prospect, przy 1044 Mt. Prospekt Plaza, ale otwierane były dwa nowe oddziały jednocześnie – zaproszeni goście mogli być świadkami przecięcia wstęgi w oddziale w Norridge (przy 4147 N. Harlem Ave.), dzięki transmisji telewizji wewnętrznej UniaTV. W uroczystości wzięli udział liderzy chicagowskiej Polonii, przedstawiciele świata biznesu i duchowieństwa oraz dyplomaci.

Fakt otwarcia nowych oddziałów ma wymowę symboliczną. Gdy większość banków przeżywa ogromny kryzys i ogranicza swoje działanie, zamykając wiele przedstawicielstw, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa kontynuuje ambitny program rozwoju, który pozwolił jej osiągnąć $1,2 miliarda w aktywach i pozyskać 70 tys. Członków. Dwa oddziały w metropolii chicagowskiej powiększyły jej stan posiadania do 14 oddziałów, z których aż 4 powstały w ostatnich dwóch latach. Unia posiada również Oddział Mobilny, czyli specjalnie wyposażony pojazd, oferujący te same usługi i produkty finansowe, z których skorzystać można w „tradycyjnych” oddziałach P-SFUK.

„Wspólnie z Polonią z Chicago będziemy budowali pomyślną przyszłość dla tutejszej naszej społeczności. Jestem pewien, że odniesiemy taki sam sukcesem, jaki udało nam się odnieść na Wschodnim Wybrzeżu” – powiedział Przewodniczący Rady Dyrektorów P-SFUK, pan Tomasz Bortnik. I dodał: „Chociaż oferujemy wszystkie potrzebne usługi finansowe, starannie dostosowane do potrzeb naszych Członków, jesteśmy przecież unią kredytową, czyli czymś więcej niż bankiem. Głównym celem działalności banku jest wypracowanie zysku dla zazwyczaj wąskiego grona akcjonariuszy. Natomiast każdy Członek Unii jest jednocześnie jej równoprawnym właścicielem, który w bezpośrednich wyborach decyduje o jej władzach, a przez to o jej przyszłości. Wypracowane dochody przeznaczone są głównie na rezerwy zabezpieczające, na dalszy rozwój Unii oraz na pomoc dla okolicznych organizacji polonijnych.”

Z finansowego wsparcia Unii korzysta rocznie na Wschodnim Wybrzeżu około 115 organizacji polonijnych. W 2009 roku dotacje P-SFUK wyniosły aż $435 tys., a łącznie z budżetem marketingowym, którego część służy wspieraniu polonijnych imprez i nakładami na program stypendialny, suma ta przekracza milion dolarów. Warto wspomnieć, że program stypendialny Naszej Unii to jeden z najbardziej ambitnych programów stypendialnych wśród amerykańskich unii kredytowych. W 2009 roku stypendia P-SFUK otrzymało aż 316 młodych Członków, na rekordową sumę $350 tys. dolarów. Stypendium Unii otrzymała również studentka DePaul University

z Chicago, pani Dagmara Wiśnicki, która wcześniej otworzyła konto w P-SFUK przez Internet.    „Teraz korzystanie z usług Naszej Unii będzie tak łatwe, jak korzystanie z usług każdej innej instytucji finansowej, która działa w Chicago” – powiedziała w czasie otwarcia nowych oddziałów pani Dagmara. – „Oferta P- SFUK jest przecież bardzo atrakcyjna, a skorzystać z niej będą mogli wszyscy – nie tylko internauci. Wiele osób, w tym wielu studentów, od lat namawiało P-SFUK do rozpoczęcia działalności  w Chicago i okolicach. Mam nadzieję, że dzięki obecności Naszej Unii w Chicago Polonia zacznie się bardziej jednoczyć. Jej działalność na pewno wpłynie na uaktywnienie się polonijnych społeczności, tak jak stało się we wszystkich innych miejscach, gdzie Unia ma oddziały. Nasza Unia ma szansę nas, jako grupę etniczną, nie tylko łączyć, ale również zapewnić mocne finansowe podstawy dla dalszego rozwoju.”

# # #

P-SFUK (Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa)

Założona w roku 1976 przez grupę polskich imigrantów, by pomóc rodakom uzyskać pożyczki na zakup domów, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa obecnie posiada 14 oddziałów w Nowym Jorku, New Jersey i Chicago oraz Centrum Operacyjne w Fairfield, NJ. Unia ma ponad 1,2 miliarda dolarów
w aktywach i służy około 70 tysiącom Członków na terenie stanów Nowy Jork i New Jersey. P-SFUK, która jest największą etniczną unią kredytową w USA, obecnie obsługuje też bankomaty na terenie Narodowego Sanktuarium w Doylestown, w Pensylwanii (w „Amerykańskiej Częstochowie”). Członkowie Unii mogą korzystać z Internetowego Oddziału P-SFUK na stronie www.NaszaUnia.com oraz z usług Mobilnego Oddziału, czyli specjalnie wyposażonego pojazdu, który spełnia wszystkie funkcje tradycyjnego oddziału.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia na świecie · Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...