Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-11-04 18:45:13 · Czytany 5932 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Polonijni zwolennicy Obamy integrują się i agitują za prezydentem

polonia.wp.pl
Prezydent Obama już głosował w Chicago (fot. AFP / Mandel Ngan)

Narodowy Komitet Liderów Polonijnych utworzyli Amerykanie polskiego pochodzenia popierający w tegorocznych wyborach prezydenta Baracka Obamę. Komitet zrzesza demokratycznych członków Kongresu i działaczy politycznych.

Komitet ma mobilizować do głosowania na prezydenta elektorat w takich stanach jak Illinois, Pensylwania, Floryda i Ohio, gdzie mieszka szczególnie dużo wyborców o polskich korzeniach. Floryda i Ohio to "swing states", czyli stany wahające się między Obamą a jego republikańskim przeciwnikiem Mittem Romneyem.

"Tylko Obama, bo jest najlepszy"

- Wybór jest oczywisty. Prezydent Obama wykonał świetną robotę w nadzwyczajnych warunkach. Wybrany na drugą kadencję, będzie kontynuował postęp i przywróci wszystkim Amerykanom wiarę w nasze tradycyjne wartości: wolność, sprawiedliwość i dążenie do szczęścia dla wszystkich - oświadczyła przedstawicielka komitetu Marylin Piórepk.

Przypomniała ona, że Obama uratował przemysł samochodowy przed bankructwem i przeforsował reformę systemu ochrony zdrowia, która ma zapewnić wszystkim Amerykanom ubezpieczenia medyczne.

Polonijny komitet poparcia

W skład komitetu wchodzą m.in.: senator Barbara Mikulski, członkowie Izby Reprezentantów Marcy Kaptur, John Dingell, Daniel Lipinski i Paul Kanjorski, była sekretarz stanu w Connecticut Susan Bysiewicz i przewodnicząca związku emerytów Barbara Easterling.

Według spisu powszechnego, niecałe 10 milionów Amerykanów ma polskie pochodzenie. W Ohio i na Florydzie mieszka po około pół miliona "polskich Amerykanów".

Źródło: polonia.wp.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...