Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-06-06 15:58:15 · Czytany 6715 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Polski Festiwal w Seattle, Wa

Kultura góralska i piękno polskich gór tematem Polskiego Festiwalu w Seattle  Sobota, 11 lipca 2015, w godzinach od 12:00 do 20:00 Seattle Center-Armory & Mural Amphitheatre, 305 Harrison Street, Seattle WA, USA 98109

Olbrzymi sukces zeszłorocznego festiwalu sprawił, że polsko-amerykańska społeczność z dumą prezentuje czwartą edycję tej wyjątkowej imprezy, która odbędzie się w Seattle Center w dniu 11 lipca, 2015 roku. Wspólnie z publicznością na Północno-Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, będziemy świętować polskie tradycje i współczesne osiągnięcia kultury na tegorocznym Polskim Festiwalu w Seattle, który jest częścią prestiżowego programu kulturalnego Festál pod patronatem Miasta Seattle.

W programie Festiwalu przewidziane są koncerty muzyki Chopina, jazzu, muzyki ludowej, oraz występy baletowe i taneczne, wystawy i filmy o Polsce, nauka gotowania, a także kiermasze, na których będzie można kupić szkło artystyczne, ręcznie wykonaną ceramikę, biżuterię z bursztynu, kryształy i ludowe wycinanki. Będzie również dostępna informacja o  działalności lokalnej społeczności polsko-amerykańskiej i o możliwościach wyjazdów turystycznych oraz współpracy z Polską. Ogródek piwny będzie dobrze zaopatrzony w duży wybór importowanego polskiego piwa i lokalnie produkowanego wina Stanu Waszyngton, a stoiska z potrawami będą serwować różnorodne polskie dania i desery.

Podczas tegorocznego Festiwalu dzieci będą mieć wiele nowych atrakcji –w tym zabawy,  konkursy rysunkowe, opowieści  i interaktywną prezentację opartą na doświadczeniach naukowych Marii Skłodowskiej-Curie.

W tym roku festiwalowi goście będą mogli zapoznać się z południową część kraju, Podhalem i pięknem Polskich Tatr. Wyjątkowe tradycje  górali - mieszkańców Podhala można będzie poznać - oglądając  występy zespołów tanecznych i muzycznych a piękno gór - Tatr - podziwiać na wystawie multimedialnej. Będzie można również skosztować regionalnego specjału z owczego sera – oscypka. Gościnnie wystąpi Zespól Góralski Siumni z Chicago. Wśród exponatów na wystawie znajdą się materiały przekazane przez Muzeum Tatrzańskie, Miasto Zakopane i Nowy Targ oraz organizacje regionalne. Festiwal w Seattle otrzymał również Patronat Honorowy Marka Sowy, Marszałka Województwa Małopolskiego.

Zorganizowanie  Festiwalu - i to już po raz czwarty - jest  zaszczytem dla  lokalnej Polonii, która  tym sposobem może podzielić się z ponad 10,000 uczestnikami, swoim narodowym dziedzictwem. Ponadto Festiwal  daje możliwość znalezienia  wspólnej płaszczyzny i wzajemnego poznawania się z innymi kulturami, przyczyniając się do wzbogacania wiedzy o naszym kraju wśród całej społeczności Seattle i okolic Stanu Waszyngton, USA.

Producentem Polskiego Festiwalu jest Fundacja Domu Polskiego (Polish Home Fundation) organizacja niedochodowa w Seattle, we współpracy z Seattle Center i lokalną Polonią. Od ponad stu lat, polsko-amerykańska społeczność w Stanie Waszyngton jest aktywna lokalnie. Jest ona szczególnie dumna z udziału w Festiwalu i z prezentacji polskich tradycji kulturalnych na forum calego miasta w Seattle Center.

Więcej informacji na temat Polskiego Festiwalu w Seattle można znaleźć na www.polishfestivalseattle.org, i pisząc na adres info@polishfestivalseattle.org 1714 18th Avenue, Seattle WA 98121

 

CO:                 Polski Festiwal w Seattle

GDZIE:            Seattle Center (Armory i Mural Amphitheatre), 305 Harrison Street, Seattle, WA 98109, USA

KIEDY:            Sobota, 11 lipca, 2015 w godzinach 12:00-20:00

KTO:              Polonia na Północno-Zachodnim Wybrzeżu

Wstęp Wolny

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Kultura i sztuka · Podróże i turystyka · Polska · Tradycje i zwyczaje

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...