Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-03-09 18:08:53 · Czytany 6850 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Polskie uzdrowiska i Royal Cracow Fragrance w Nowym Jorku!

Panorama Szczawnicy (fot. Internet)

Na nowojorski rynek wkraczają najsłynniejsze polskie uzdrowiska: Rabka Zdrój, Krynica Zdrój, Busko Zdrój, Szczawnica oraz Kopalnia Soli „Wieliczka”, promując swoje kuracje oraz produkty. Razem z nimi prezentowany jest nowy zapach "Royal Cracow Fragrance". Polscy przedsiębiorcy szukają zagranicznych kontrahentów oraz klientów z USA! Wspiera ich w tym Konsulat Generalny RP, Polska Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie MANKO.

W czwartek (7 marca br.) w siedzibie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku odbyło się spotkanie z amerykańskimi przedsiębiorcami, podczas którego zaprezentowana została oferta polskich uzdrowisk i ich produktów, a także nowa linia perfum miasta Krakowa.

TARGI EDUKACYJNE UCZELNI POLSKICH W NOWYM JORKU

Już w niedzielę (10 marca) w godz. 11.00 a.m.-6 p.m. w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku (233 Madison Avenue, Jan Karski Corner)odbędzie się II edycja Targów Edukacyjnych Uczelni Polskich w Nowym Jorku. W targach wezmą udział przedstawiciele największych polskich uczelni, którzy udzielą informacji o zasadach i możliwościach studiowania w Polsce. Wśród wystawców znajdą się również Uzdrowiska Rabka Zdrój, Krynica Zdrój, Busko Zdrój oraz Szczawnica Zdrój, a także zapach Royal Cracow Fragrance. Organizatorem Targów jest Centrala Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce, Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Nowym Jorku oraz Stowarzyszenia MANKO.

"Polskie firmy otwierają się na klientów i kontrahentów zagranicznych, oferując bardzo wysoki standard usług i produktów. Gorąco zachęcam wszystkich do przybycia na Targi już w niedzielę - będzie można tam odwiedzić stoisko uzdrowisk oraz Royal Cracow Fragrance i przekonać się na własnej skórze, że polskie produkty mogą być konkurentami tych amerykańskich" - przekonuje Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia MANKO, które wspiera promocję polskich firm w USA.

ZAPACH KRAKOWA

Kraków, stolica polskiej kultury i sztuki, oferuje odwiedzającym jedyną w swoim rodzaju pamiątkę. Podobnie jak Rzym, Paryż, Londyn i inne znane miasta świata, Kraków także ma swój zapach: Royal Cracow Fragrance. Perfumy dostępne jako rubinowa woda perfumowana dla niej (Queen) oraz szmaragdowa dla niego (King), zostały stworzone przez najstarszą krakowską perfumerię Tiger and bear.

POLSKIE UZDROWISKA NA MEDAL!

Krynica Zdrój

Krynica to jedno z najstarszych i najsłynniejszych polskich uzdrowisk, które poza możliwością pobytu, będzie promować mineralną wodę zdrowotną.  Tradycja Uzdrowiska sięga roku 1793 i nieprzypadkowo Krynica zyskała miano Perły Polskich Uzdrowisk.

Uzdrowisko Krynica to nie tylko unikalny klimat i położenie, ale również najlepsze wody mineralne i lecznicze. Butelkowane wody mineralne i lecznicze mogą służyć zdrowiu, profilaktyce leczniczej oraz stanowić źródło niezbędnych pierwiastków dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Są wśród nich: KRYNICZANKA, SŁOTWINKA, ZUBER, JAN, JÓZEF.

Rabka Zdrój

Rabka jest jednym z największych polskich ośrodków uzdrowiskowych, rekreacyjnych i leczniczych w zakresie rehabilitacji kardiologicznej. Połączenie mikroklimatu z życiodajnymi minerałami pozwalają zaoferować szeroką gamę unikalnych zabiegów z użyciem naturalnego bogactwa uzdrowiska – Solanki. Uzdrowisko oferuje wyjątkowe linie kosmetyków: „Solankowe SPA” i „Termal SPALine”. Wszystkie produkty wyprodukowane są na bazie rabczańskiej solanki o właściwościach pielęgnacyjnych i oczyszczających. Odnowa biologiczna w lokalnym mikroklimacie to uzdrowiskowy szlak piękna, witalności i relaksu.

Busko Zdrój

Busko Zdrój to ponad 200 lat tradycji. Rozwój miejscowości, jej nowoczesne wyposażenie i dostęp do sprzętu diagnostycznego gwarantują warunki do skutecznej i kompleksowej rehabilitacji. Leczenie w Busku-Zdroju przywraca kondycję, pomaga zrównoważyć zarówno umysł i ciało, przyczynia się do poprawy odporności, a dzięki temu umożliwia szybki powrót do zdrowia i powrotu do pełnej aktywności zawodowej. W uzdrowisku korzysta się z wód siarczkowych, jodkowo-bromkowych i borowiny. Busko Zdrój specjalizuje się w leczeniu schorzeń: reumatycznych, neurologicznych, ortopedycznych, pourazowych, kardiologicznych, dermatologicznych, osteoporozy i brucelozy.

Szczawnica

Szczawnica to jedno z najstarszych uzdrowisk w Polsce. Miejscowość jest znana ze swojego znakomitego mikroklimatu oraz czystego powietrza, które sprzyja poprawie zdrowia i kondycji górnych dróg oddechowych. Jednak największy rozgłos Szczawnica zawdzięcza leczniczym właściwościom bijących tu wód mineralnych, zwanych przez górali Szczawami. Na kuracjuszy czekają Sanatoria Uzdrowiskowe i centra rehabilitacyjno-zabiegowe., w których wykonywane są 42 rodzaje zabiegów z zakresu hydroterapii, inhalacji fizykoterapii, kinezyterapii oraz kuracji pitnej. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych, schorzeń układu ruchu oraz chorób reumatycznych i reumatoidalnego zapalenia stawów. Do leczenia gości kurortu wykorzystuje się własne surowce balneologiczne w postaci należących do Uzdrowiska wód mineralnych.

Kopalnia Soli „Wieliczka”

Kopalnia Soli „Wieliczka” prowadzi działalność leczniczą w podziemnych wyrobiskach górniczych wykorzystując do leczenia unikatowy mikroklimat: powietrze pozbawione zanieczyszczeń i alergenów, bogate w mikroelementy, o stałej temperaturze, wysokiej wilgotności, wolne od szkodliwego promieniowania. Przy wykorzystaniu leczniczych właściwości podziemnego środowiska prowadzona jest aktywna rehabilitacja układu oddechowego, tutaj także narodziła się nowatorska metoda leczenia – subterraneoterapia.

Z Uzdrowiska korzystają chorzy na astmę, nawracające się infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych oraz alergie, a także coraz częściej osoby zdrowe, pragnące poprawić swą kondycję zdrowotną, odnaleźć równowagę psychofizyczną i zregenerować swój organizm.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

michał · 2013-12-05 03:43:01

Ale brednie perfumeria Tiger and bear na pewno nie jest najstarszą perfumerią w Krakowie bo powstała parę lat temu jako perfumeria internetowa a może od 3 lat jako normalna a zapachy są nie dopracowane jeżeli są wystawione na działanie promieni słonecznych to po paru dniach stają się przeźroczyste. Ogólnie dziadostwo z którego chcą zrobić perłę

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...