Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-08-08 14:40:08 · Czytany 5560 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Rozpoczynają się obrady 61. Sejmu Zjednoczenia Polskiego Rzymsko- Katolickiego w Ameryce

Budynek ZPRKA (Fot: ZPRKA)

W dniach 10-13 sierpnia 2014 r. odbędą się w hotelu Grand Plaza Hotel and Conference Center w Toledo, OH,obrady 61. Sejmu Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce (ZPRKA), najstarszej polskiejorganizacji bratniej pomocy w Stanach Zjednoczonych. Miasto Toledo będzie gościło delegatów Sejmu ZPRKA poraz pierwszy w historii. Sejmy ZPRKA odbywają się co 4 lata. W czasie obrad delegaci podejmą decyzje dotyczącepoprawek do konstytucji i statutu ZPRKA i dalszej działalności organizacji oraz wybiorą członków zarządu i dyrekcjina 4-letnią kadencję.

W dniu otwarcia 61. Sejmu ZPRKA, w niedzielę 10 sierpnia o godz. 9:30 rano, odprawiona zostanie msza św. w kościele św. Jadwigi (St. Hedwig) pod adresem 2916 Lagrange St., Toledo, OH. Kościół św. Jadwigi jest najstarszą świątynią polską w Toledo. ZPRKA serdecznie zaprasza całą Polonię z Toledo i okolic do udziału w tej uroczystości.
W godzinach wieczornych, odbędzie się w jednej z sal balowych w hotelu uroczysty bankiet z okazji rozpoczęcia
Sejmu.

Wybory do zarządu i dyrekcji ZPRKA odbędą się we wtorek, 12 sierpnia. W głosowaniu weźmie udział około 250
delegatów z całych Stanów Zjednoczonych, którzy wybiorą nowych członków zarządu: wiceprezesa, sekretarza, skarbnika oraz dyrektorów Dystryktów 2, 5 i 7 ZPRKA.

Ponieważ na stanowisko prezesa ZPRKA i pozostałe stanowiska, nie ma opozycji, zgłoszone kandydatury otrzymują nominację. Prezesem Zjednoczenia pozostanie Joseph A. Drobot, Jr., który został wybrany na to stanowisko na 60. Sejmie ZPRKA w 2010 r.

Zjednoczenie Polskie Rzymsko-Katolickie w Ameryce zostało założone w 1873 r., w ubiegłym roku obchodziło
jubileusz 140-lecia.

Podobnie jak inne organizacje braterskie, ZPRKA jest spółką ubezpieczeniową oferującą swym członkom ubezpieczenia na życie oraz liczne programy finansowe - posiada licencję na sprzedaż swoich usług w 24 stanach USA. Prowadzi również szeroką działalność społeczno-kulturalną oraz oświatową, wspierając m.in. szkoły języka polskiego i zespoły folklorystyczne oraz różnego rodzaju polonijne imprezy kulturalno-oświatowe i cele charytatywne. ZPRKA posiada około 50 tysięcy członków, którzy działają w ok. 450 Towarzystwach.

Zaprzysiężenie nowego zarządu i dyrekcji ZPRKA odbędzie się w niedzielę, 14 września 2014 r. o godz. 17:00 w
kościele św. Ferdynanda w Chicago, IL.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka · Polityka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...