Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-03-27 18:34:23 · Czytany 7250 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Spotkanie z 33-osobową grupą przedstawicieli Klastra Marek Turystycznych Polski Wschodniej

17 marca, w siedzibie Konsulatu Rzeczpospolitej Polskiej, odbyło się spotkanie przedstawicieli Polsko Amerykańskiej Izby Gospodarczej (PACC) z trzydziestotrzyosobową delegacją repezentującą branżę turystyczno - hotelarską z Polski.

Swoją ofertę przedsiębiorcom z Chicago zaprezentowały firmy z Warmii, Mazur i Podlasia skupione w tzw. klastrze marek Turystycznych Polski Północno - Wschodniej.

Wspomniany klaster to inicjatywa zrzeszająca właścicieli hoteli, hosteli, firm gastronomicznych czy biur podróży, którzy na co dzień współpracują ze sobą.  Ich przyjazd  miał na celu nawiązanie partnerskich stosunków z firmami z branży turystycznej, które działają w Izbie. Na spotkanie z polską delegacją przybyli przedstawiciele Polamer Travel, Lotus Travel World, AMTA Chicago, Rek 5 Star Travel, Ivy Hotel, Integra Communications, Polvision i Dziennik Związkowy.

- W oparciu o firmy i instytucje związane z naszą Izbą, staraliśmy się przyblizyć gościom z Polski turystyczny rynek amerykański, przedstawić im nasze oczekiwania, zasady i standardy oraz przygotować klastrowiczów do ewentualnej przyszłej współpracy z amerykańskimi partnerami biznesowymi - powiedział Bogdan Pukszta, dyrektor wykonawczy PACC.

Częścią tej współpracy ma być promocja  makroregionu Polski Wschodniej w USA. 
- Liczymy na nawiązanie kontaktów, które zaowocują wzrostem  turystyki sentymentalnej. Wielu Amerykanów polskiego pochodzenia nie miało jeszcze mozliwości poznania kraju swoich przodków, jego potencjału przyrodniczego, historycznego i kulinarnego.  Chcemy ich do tego zachęcić tłumaczy Izabela Piasecka, zastępca burmistrza Augustowa i jedna z delegatek.  

- Izba jest idealną platformą do wymiany doświadczeń pomiędzy  firmami  z branży turystycznej w Polsce i Chicago - mówi Bogdan Pukszta, dyrektor wykonawczy. 
Do tego formuła tej współpracy oparta na klasteringu, jest sprawdzona, co dobrze wróży na przyszłość - dodaje.

Klaster to sieć współpracujących ze sobą podmiotów: przedsiębiorstw, instytucji otoczenia biznesu, placówek naukowych, jednostek administracyjnych. Zachodząca w takiej strukturze naturalna wymiana wiedzy i doświadczeń sprzyja transferowi technologii, doskonalenia kadry, wymiany doświadczeń i tranfseru dobrych praktyk. Twórcą tej koncepcji jest Michael Porter, ekonomista i światowej sławy ekspert w dziedzinie strategii organizacji i konkurencji.  - Polscy przedsiębiorcy coraz lepiej rozumieją istotę klasteringu, widząc w nim szansę na dynamiczny rozwój przez lepsze wykorzystanie dostępnych lokalnych zasobów i internacjonalizację działań
- mówi Bogdan Pukszta, dyrektor wykonawczy Polsko Amerykańskiej Izby Gospodarczej. 

Najsłynniejszym klastrem na świecie jest Dolina Krzemowa skupiająca ponad sześć tysięcy firm. - Zadaniem i ambicją Polsko Amerykańskiej Izby Gospodarczej będzie stworzenie podobnej struktury sieciowej w branży turystycznej pomiędzy Polską, a w Chicago - dodaje Pukszta.

W ramach planowanych wspólnych projektów pomiędzy Klastrem Marek Turystycznych Polski Wschodniej, a Izbą Gospodarczą, zrealizowane zostaną m.in. kampanie promocyjne, branżowe konferencje, seminaria, szkolenia propagujące najlepsze praktyki biznesowe z branży turystycznej oraz  wizyty studyjne wzbogacające wiedzę każdej ze stron.

 

   
Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Biznes i gospodarka · Podróże i turystyka · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...