Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-09-04 21:18:08 · Czytany 4412 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim w Konsulacie Generalnym RP w Chicago

Krzysztof Zanussi (Fot: Internet)

Światowej sławy reżyser i scenarzysta filmowy, twórca polskiej kinematografii Krzysztof Zanussi będzie gościem w Konsulacie Generalnym RP w Chicago w piątek, 11 września o godz. 4 wieczorem.  

Przedstawiciele mediów zainteresowani udziałem w spotkaniu z Krzysztofem Zanussim proszeni są o zgłaszanie chęci udziału do 9 września 2015 r. na adres: konrad.zielinski@msz.gov.pl .

Krzysztof Zanussi uważany jest za jednego z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina. Jego znane na całym świecie filmy, tj. m.in. „Życie rodzinne” (1970), „Barwy ochronne” (1974) czy „Constans” (1980)" przepełnione są refleksją i poruszają problematykę moralną i psychologiczną. Krzysztof Zanussi od 1980 r. jest kierownikiem zespołu artystycznego, a następnie dyrektorem Studia Filmowego "Tor". W latach 1971-83 sprawował urząd wiceprezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich, a w latach 1975-77 przewodniczącego Rady Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Od 1987 r. jest członkiem Komitetu Kinematografii. Pracował również jako wykładowca min. w łódzkiej PWSTiF i National Film School w Wielkiej Brytanii.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka · Ludzie · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...