Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-09-16 15:33:44 · Czytany 5430 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Strzelanina w bazie US Navy

Fot: Internet

Burmistrz miasta- Vincent Gray poinformował, że w strzelaninie w siedzibie dowództwa marynarki wojennej USA w Waszyngtonie, zginęło co najmniej 13- osób. Wśród zabitych jest jeden z napastników. Według policji napastników mogło być trzech, jeden z nich został zabity.  

Oprócz zabitych, kilka osób zostało rannych, w tym policjant. Na razie nie jest znany motyw działania napastników.

Do strzelaniny doszło w Navy Yard, nieczynnej stoczni i fabryce broni nad rzeką Anacostia, które obecnie służą za siedzibę Dowództwa Systemów Morskich, gdzie pracuje trzy tysiące osób.

Na miejsce zdarzenia wysłano śmigłowcami ekipę interwencyjną FBI, policja przeszukuje budynki. Ściągnięto też policyjne jednostki szturmowe SWAT.

Napastników mogło być trzech, z których dwaj - biały i czarnoskóry - mieli na sobie uniformy przypominające mundury wojskowe.

Świadkowie opowiadali, że jeden mężczyzna strzelał do ludzi w kawiarni z dolnego piętra, a drugi ostrzeliwał ludzi w holu na innym piętrze.

Z powodu strzelaniny z lotniska Ronalda Reagana w Waszyngtonie, położonego w odległości kilku kilometrów od siedziby dowództwa marynarki wojennej, nie wystartował rano żaden samolot.

Podczas strzelaniny w Navy Yard użyto broni półautomatycznej. W szpitalu przebywają ranne osoby - policjant, który ma liczne obrażenia nóg i dwie kobiety. Ich stan jest krytyczny.

Powiadomiony o zdarzeniu prezydent Barack Obama powiedział, Stany Zjednoczone stanęły w obliczu "kolejnego masowego zabójstwa", a "odpowiedzialni za ten tchórzliwy czyn zostaną zatrzymani".

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...