Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-09-23 13:39:52 · Czytany 5849 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Sztuka dla serca 2013 (Art for Heart 2013)

„Sztuka dla serca 2013” (”Art for Heart 2013”) – tydzień sztuki współczesnej na rzecz Fundacji Dar Serca i Muzeum Polskiego w Ameryce: 21 - 27 września.

Po ubiegłorocznym sukcesie „Sztuki dla serca” („Art for Heart”) Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) i Fundacja Dar Serca postanowiły kolejny raz współpracować przy tworzeniu wystawy „Sztuka dla serca 2013”.

Trzecia doroczna wystawa to doskonała szansa do zaprezentowania prac wybitnych polonijnych artystów szerokiej publiczności, a także okazja dla artystów i społeczności do wspólnego wspierania dwóch ważnych polonijnych fundacji.

Muzeum mieści się przy 984 N. Milwaukee Avenue w Chicago. Bilety będą dostępne wyłącznie przy wejściu w cenie 10$. Wszystkie wystawione oryginały oraz oferowane w przystępnych cenach repliki będą przeznaczone na sprzedaż. W trakcie wystawy dostępny będzie katalog opisujący artystów, sponsorów oraz fundacje organizujące wystawę. Cały dochód przeznaczony zostanie na Fundację Dar Serca i MPA.

Fundacja Dar Serca jest organizacją charytatywną, umożliwiającą leczenie ciężko chorych i niepełnosprawnych dzieci z Polski i innych krajów Europy, które nie mają szans na pomoc u siebie. W ciągu dwudziestu lat działalności fundacja ta przyjęła kilkaset dzieci, które odbyły leczenie w nowoczesnych klinikach.

Muzeum Polskie w Ameryce jest jednym ze starszych i większych muzeów etnicznych w Stanach Zjednoczonych. Posiada bogatą kolekcję sztuki, pamiątek historycznych i dokumentów oraz przechowuje bezcenny księgozbiór. Bibliotekę i Archiwum odwiedza wielu historyków, naukowców, studentów i genealogów. MPA prowadzi aktywną działalność na rzecz ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego.

 

Art for Heart 2013:

www.artforheartchicago.com

 

Fundacja Dar Serca:

www.darserca.org

www.facebook.com/#!/GiftHeart

twitter.com/#!/darserca

 

Muzeum Polskie w Ameryce:

www.polishmuseumofamerica.org

Facebook: http://tinyurl.com/3j27w4q

twitter.com/#!/polishmuseum

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka · Polska · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...