Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-09-19 20:50:22 · Czytany 5559 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

„Sztuka dla serca" 2014 (”Art for Heart" 2014)

Kontynuując coroczną tradycję wystawy „Sztuki dla serca” („Art for Heart”), która od roku 2010 odnosi wielki sukces, Muzeum Polskie w Ameryce (MPA) i Fundacja Dar Serca po raz kolejny współpracują przy organizacji wystawy „Sztuka dla serca" 2014.

Z powodu dużej liczby zgłoszeń wielu ciekawych prac, jury miało trudne zadanie wybrać 17 utalentowanych artystów, którzy wezmą udział w tegorocznej wystawie. Ta wyjątkowa szansa na zaprezenotawnie prac wybitnych polonijnych artystów szerokiej publiczności, jest również okazją dla społeczności chicagowskiej do wspierania dwóch ważnych polonijnych organizacji.

Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczyste otwarcie, które odbędzie się w Muzeum Polskim w sobotę 4 października w godz. 19.00-23.00. Goście będą mieli możliwość poznania współczesnych polskich artystów, podziwiania ich dzieł oraz ich zakupu. Imprezie będzie towarzyszyć wspaniała muzyka, przekąski, loteria i płatny bar. W trakcie wieczoru obecni będą malarze, fotografowie oraz projektantka biżuterii!

Również gorąco zapraszamy wszystkich na Wieczór networkingowy w czwartek 9 października w godz. 18.00-22.00 w Muzeum Polskim. Ten wieczór wspierany jest przez Polish-American Chamber of Commerce i Chicago Business Club, oraz kilka innych organizacji. Będzie to doskonała okazja do poznania interesujących ludzi z różnych dziedzin biznesu i organizacji. Wieczorowi będzie towarzyszyć piękna sceneria z dziełami sztuki współczesnej, a także przystawki, muzyka i płatny bar. W trakcie przyjęcia będzie można nabyć prezentowane dzieła sztuki.

Muzeum mieści się przy 984 N. Milwaukee Avenue w Chicago. Bilety będą dostępne wyłącznie przy wejściu w cenie 10 $, liczba miejsc ograniczona. Wszystkie wystawione oryginały oraz oferowane w przystępnych cenach repliki będą przeznaczone na sprzedaż. W trakcie wystawy dostępny będzie katalog opisujący artystów, sponsorów oraz organizacje organizujące wystawę. Cały dochód przeznaczony zostanie na Fundację Dar Serca i MPA.

Fundacja Dar Serca jest organizacją charytatywną, umożliwiającą leczenie ciężko chorym i niepełnosprawnym dzieciom z Polski i innych krajów Europy, które nie mają szans na pomoc u siebie. W ciągu dwudziestu lat działalności fundacja ta przyjęła i zaopiekowała się kilkuset dziećmi, które dzięki temu odbyły leczenie w nowoczesnych klinikach.

Muzeum Polskie w Ameryce jest jednym z najstarszych i większych muzeów etnicznych w Stanach Zjednoczonych. Posiada bogatą kolekcję sztuki, pamiątek historycznych i dokumentów oraz przechowuje bezcenny księgozbiór. Bibliotekę i Archiwum odwiedza wielu historyków, naukowców, studentów i genealogów. MPA prowadzi aktywną działalność na rzecz ochrony i promocji dziedzictwa kulturowego.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka · Psychologia i rozwój człowieka · Tradycje i zwyczaje

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...