Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-02-17 17:57:35 · Czytany 5228 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Termin Rejestracji do Głosowania upływa we wtorek 18 lutego

Chicago (Fot: Internet)

We wtorek (18 lutego) upływa termin rejestracji do głosowania w Prawyborach w stanie Illinois, które odbędą się 18 marca br. W tym dniu do północy, urząd Komisji Wyborczej miasta Chicago (Chicago Election Board) pod adresem 69 W. Washington St., będzie akceptował rejestracje od nowych wyborców oraz wyborców którzy zmienili adres zamieszkania.

“Po raz pierwszy w historii stanu Illinois, rejestracja do głosowania jest otwarta dla 17-latków. Zgodnie z nowym prawem stanowym, obywatele Stanów Zjednoczonych urodzeni przed lub w dniu 4 listopada 1996 roku, są upoważnieni do rejestracji i głosowania w Prawyborach 18 maraca nawet jeżeli w dniu prawyborów nadal mają 17 lat”., oświadczył Przewodniczący Komisji Wyborczej, Langdon D. Neal.
Przewodniczący Langdon D. Neal oświadczył, iż zarejestrowani wyborcy pod aktualnym adresem zamieszkania nie muszą się rejestrować powtórnie. Wyborcy miasta Chicago mogą sprawdzić swój status wyborcy na stronie internetowej chicagoelections.com.
Osoby rejestrujące się po raz pierwszy lub potrzebujące zaktualizować nazwisko lub adres zamieszkania, powinny odwiedzić urząd Komisji Wyborczej lub zarejestrować się drogą pocztową. Formularze rejestracji przesłane drogą pocztą muszą posiadąć stempel pocztowy z datą nie później niż 18 lutego. Formularz do rejestracji jest dostępny na stronie internetowej chicagoelections.com.
Aby zarejestrowąć się do głosowania, osoba musi być obywatelem Stanów Zjednoczonych, mieć ukończone 18 lat przed lub w dniu wyborów 4 listopada 2014r., oraz mieszkać w swoim okręgu wyborczym co najmniej 30 dni przed wyborami.
W terminie od 19 lutego do 15 marca, Chicagowianie mają dodatkową możliwość rejestracji lub zaktualizowania obecnej rejestracji ale tylko osobiście w urzędzie Komisji Wyborczej w tzw. okresie “Grace Period. Rejestrując się w tym czasie od wyborców jest wymagane przedstawienie dwóch dokumentów tożsamości oraz oddanie głosu tego samego dnia. Osoby rejestrujące się w okresie “Grace Period” nie mogą oddać głosu w ich placówkach wyborczych w Dniu Wyborów.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...