Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-10-17 18:04:42 · Czytany 6052 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Tymczasowe Prawa Jazdy dla Wszystkich Mieszkańców Stanu Illinois będą dostępne w grudniu

Liderzy Inicjatywy Polonijnej organizują  spotkanie informacyjne na temat wymaganych dokumentów i procesu ubiegania się o tymczasowe prawo jazdy w stanie Illinois    

W środę, 30 października 2013 Inicjatywa Polonijna zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się o godz. 8:00 pm w Centrum Kopernikowskim na 5214 W. Lawrence Ave w Chicago podczas, którego wszyscy zainteresowani będą mogli poznać szczegóły ubiegania się o tymczasowe prawo jazdy (Temporary Visitor Driver’s Licenses –TVDL).

Po 13 latach nieustających starań i pod wpływem nacisków organizacji pro-imigranckich, takich jak Inicjatywa Polonijna, legislatura stanowa uchwaliła nową ustawę, która została podpisana w styczniu 2013 i wejdzie w życie w grudniu 2013 roku. Stan Illinois po raz kolejny zademonstrował, że jest najbardziej pro-imigracyjnym stanem w kraju wprowadzając regulacje, które pomagają imigrantom w pełni zintegrować się i umożliwiają uczestnictwo w życiu społecznym. Ustawa ma historyczne znaczenie z innego też powodu: jest to pierwsza tego typu ustawa uchwalona od 2003 roku, która jednocześnie podniosła Illinois do rangi czwartego stanu w Stanach Zjednoczonych, który pozwala imigrantom, bez względu na ich status imigracyjny, na legalne prowadzenie pojazdów mechanicznych.    

Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć o warunkach jakie należy spełnić by starać się o tymczasowe prawo jazdy (Temporary Visitor Driver’s Licenses –TVDL): wymagane dokumenty, proces egzaminacyjny, system wydawania dokumentu. Prowadzący spotkanie wyjaśnią rownież dlaczego posługiwanie się tymczasowym prawem jazdy NIE świadczy o nie posiadaniu legalnego statusu imigracyjnego.  

Liderzy Inicjatywy Polonijnej będą uczestniczyć w spotkaniu informacyjnym dla wszystkich zainteresowanych tymczasowymi prawami jazdy. Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim.

 

 

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...