Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Wydanie 2011-12 · Opublikowany: 2012-01-10 15:13:53 · Czytany 6927 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy
Artykuł sponsorowany

Uczennice Greg Rykowski Dance Studio zdobywczyniami medali na Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych 2011

Ciąg dalszy „rozmowy o tańcu ‘’ Olgi Krzyckiej z Grzegorzem Rykowskim

Szóstego września bieżącego roku w Orlando na Florydzie w hotelu Walt Disney World Swan rozpoczęły się Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych 2011. Jak co roku turniej ten zorganizowany został przez American Ballroom Company. Mistrzostwa trwające przez pięć kolejnych dni oceniane były przez 48-osobowe Jury z 8 krajów. W turnieju udział wzięło ponad 1600 tancerzy i tancerek z całych Stanów Zjednoczonych oraz innych krajów (takich jak Anglia, Rosja, Niemcy, Włochy, Austria, Ukraina, Kanada, Japonia, Słowacja, Bułgaria…).

Zasadniczo 5-dniowe współzawodnictwo podzieliło się na trzy grupy: Amatorzy, Profesjonaliści oraz Pro/Am

O.K.– Przygotowujesz swoje uczennice do występu w kategorii „Pro/Am”, w której nauczyciel – profesjonalista tańczy z uczennicą – amatorem. W 2010 roku jedna z twoich utalentowanych uczennic, Corinne Smith, została mistrzynią USA w kategorii Rhythm. Czy w tym roku również uśmiechnęło się do was szczęście?

G.R.– Tego roku tańczyłem kolejno z ośmioma partnerkami (w tym: Hanną Maciorowską, Liz Fitzgerald, Jael Robles, Brianną Novotny, Natalią Parhomenko, Katie Lanigan, Corinne Smith oraz moją córką, Emilią) reprezentującymi naszą szkołę. Rywalizowałem we wszystkich stylach: Rhythm, Smooth, Latin i Standard. Każde wejście na parkiet, każdy taniec był osobno oceniany i punktowany. W kategorii tańców pojedynczych zdobyliśmy łącznie 59 pierwszych miejsc. Najtrudniejsze jednak było dopiero przed nami – walka o tytuł “Mistrza Stanów Zjednoczonych” w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Spośród dużej ilości rywali tylko 6 najlepszych par kwalifikowało się do finału. W kategorii brąz, w grupie wiekowej „A” Brianna Novotny uplasowała się na 5. miejscu w Smooth, a Natalia Parhomenko zdobyła brązowy medal w Rhythm oraz srebrny w kombinacji 9 Tańców. W kategorii srebro, w tej samej grupie wiekowej, Mistrzem Stanów Zjednoczonych w Rhythm została Katie Lanigan. Najwięcej medali, bo aż cztery, wywalczyła Corinne Smith – dwa brązowe w Smooth oraz U.S Grand Championship (ustępując jedynie parze z Kanady i Rosji). Kolejne dwa to medale złote dające tytuł Mistrza Stanów Zjednoczonych w Inernational Latin oraz kombinacji 10 Tańców

Podczas ceremonii wręczania nagród nie zapomniano również o małym zastrzyku finansowym dla „TOP TEACHER” Gratulacjom wśród grona najbliższych przyjaciół i znajomych nie było końca.
Jestem bardzo dumny ze wszystkich osiągnięć moich uczennic!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, wszystkim swoim obecnym i nowym uczniom
z głębi serca życzę odnalezienia nowych odcieni miłości, odnowienia różnorakich więzi
oraz
wolnej od codziennych spraw beztroski.
Radujcie się w gronie przyjaciół i rodziny przy wigilijnym stole, otoczeni zapachami i smakami z dzieciństwa.
W Nowym 2012 Roku życzę pomyślności, sukcesów i spełnienia marzeń.

Grzegorz Rykowski z rodziną

Greg Rykowski Dance Studio
9801 W. Lawrence Avenue
Schiller Park, Il 60176
630-709-6725
www.GregDance.com

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Sport

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Kazek · 2012-12-21 01:29:53

Hmm, dobry

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...