Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-01-05 22:58:32 · Czytany 6707 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

XXII Finał WOŚP w Copernicus Center

Już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia 2014 w Copernicus Center odbędzie się długo wyczekiwany XXII Finał WOŚP. Finał rozpocznie się w południe i potrwa do późnego wieczora. Rozkład jazdy został opublikowany na stronie www.wospchicago.com i będzie uaktualniany na bieżąco. Plan jest wypełniony po brzegi i zapewniamy, że dla nikogo nie zabraknie atrakcji.

Czekają nas różnorodne koncerty w wykonaniu ponad czternastu zespołów. Jednym z głównych punktów muzycznych będzie przybyła prosto z Polski Megitza – wokalistka, kompozytorka i kontrabasistka, która łączy world music z nowoczesnym brzmieniem jazzu, popu, surf rocka, oraz swingu. Nie zabraknie również talentów lokalnych; na dwóch scenach zagrają m.in. Elvis, Wishing Well, Kick The Sky, Media Sound, Gizzae Reggae Family, PerON, Dori Koz, Playwood, Marunia Blues, Pound of Flesh, oraz Autofobia.

Tegoroczna „wizualna uczta artystyczna” została podzielona na dwie kategorie: fotografia i malarstwo. Nasze oczy cieszyć będą prace takich artystów jak: Krzysztof Babiracki, Magda Marczewska, Bartosz Kasza, Sebastian Czajka, Magdalena Krzak, oraz Piotr Wołodkiewicz. Więcej informacji o artystach i ich pracach można znaleźć na naszej stronie www.wospchicago.com.

Dla najmłodszych uczestników Finału czeka scena dziecięca pełna niespodzianek, którą przygotowały Agata Klara Zgrzębski oraz Agata Paleczny. Zaczniemy rozgrzewającą dyskoteką dla dzieci oraz aktywnymi zajęciami z chicagowskim Hyper Fight Club. Wśród dalszych punktów programu sceny dziecięcej jest Wyspa Dzieci, nauka CPR, Warsztaty Teatralne Agaty Paleczny, grupa Profusion z ABC Music Academy, oraz koncert wokalisty Massey. Jak co roku i tym razem nie zabraknie dziecięcych makijaży w wykonaniu Henryka Pasko z pomocą wolontariuszy. Dzięki uprzejmości Home Depot dla najmłodszych gości stworzyliśmy kącik majsterkowicza, gdzie będą mogli wybudować karmniki dla ptaków. Na scenie dziecięcej odbędzie się cicha aukcja z fantastycznymi fantami m.in. najnowszą płytą z autografem przysłaną przez jej autorkę- Majkę Jeżowską. Na tej samej cichej aukcji znajdą się obrazy namalowane przez dzieci z polskiej szkoły im. Trójcy Swiętej oraz obraz podarowany przez artystkę Doreen Krzyżanowski. Rodziców czeka konkurs, w którym można wygrać gift certifikat od Ageless Medspa.

Cały Finał będzie transmitowany na żywo w internecie dzięki uprzejmości ARTV Chicago (artvchicago.com). Planowane jest również połączenie z Polską, a tym samym okazja aby zobaczyć jak nasi rodacy bawią się w dniu Finału.

Finał WOŚP w Copernicus Center poprowadzi niezastąpiony duet: Agnieszka Topolska i Piotr Michalak.

Jednym ze wspaniałych fantów tegorocznych aukcji WOŚP są Złote Serduszka WOŚP 2014 Chicago od Atlantis Jewelry. Są one kolejno licytowane podczas wybranych Mini Sztabów oraz na allegro; serduszka będą również licytowane w piątek w Wietrznym Radiu 1080am oraz w niedzielę w radiu 1030am.

Podczas Finału nie zabraknie smakołyków dostarczonych m.in. przez Euro Plate, Tratorria Porretta Ristorante Pizzeria, Montrose Deli, Rich’s Deli, Andy’s Deli, Kolatek, Kalinowski Deli oraz Kasia’s Pierogi.

Przygotowania do Finału WOŚP trwają od kilku miesięcy. Chicagowski sztab organizacyjny wraz z rzeszą wolontariuszy pracują na pełnych obrotach. We wtorek, 7 stycznia o 7:30pm w Copernicus Center odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich wolontariuszy.

Finał WOŚP to impreza kulminacyjna na zakończenie całej akcji. Wiele mniejszych imprez już za nami. Pomimo ciężkich warunków pogodowych, dotychczasowe minisztabowe imprezy cieszyły się wielkim powodzeniem. Za nami Mini Sztab w Pub OK, Retro, Martini Club, PRL Pub, Duett Bar oraz Dzika Fitness Club, a co za tym idzie aukcje, koncerty, sesje zdjęciowe i zapełniające się puszki WOŚP. Wszystkim wolontariuszom, zespołom, organizatorom i sponsorom oraz przybyłym gościom dziękujemy za wspieranie WOŚP. Cóż może być piękniejszego jak świetna zabawa w szczytnym celu. Przypominamy, że pieniądze z XXII Finału WOŚP przeznaczone są na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Dla tych, którzy nie mieli okazji pojawić się na wymienionych imprezach oraz tych, którzy chcą więcej naklejek-serduszek WOŚP, podajemy dalszy rozkład Mini Sztabów:

 

PACC (Playbook)- 9 stycznia 2014

Licytacja kolejnego Złotego Serduszka prowadzona przez Johna Wojciechowskiego. Kolędowanie razem z tenorem Jarosławem Spychalskim. Goście specjalni m.in. Królowa Parady Konstytucji 3-go Maja 2013.

 

Sokół Riders MC-10 stycznia 2014

Zagrają m.in. Przystanek Polskie Granie, Eon Arc i Kick the Sky. Rozgrzewające ognisko i przepyszne przekąski. Licytacja Złotego Serduszka WOŚP i wielu innych fantów.

 

Stereo Nightclub- 10 stycznia 2014

Impreza prowadzona przez Piotra Michalaka przy rytmach DJ Markski. Licytacja wielu wspaniałych przedmiotów, w tym Złotego Serduszka WOŚP 2014.

 

Pistakee Bay Stable- 11 stycznia 2014

Rodzinna impreza w plenerze. Lekcje jazdy konnej dla najmłodszych.

 

Art Gallery Kafe- 11 stycznia 2014

Artystyczny Mini Sztab. Wystawa i aukcja wielu wspaniałych fotografii, obrazów i zdjęć. 3-7pm.

 

Totu Cafe- 11 stycznia 2014

Całonocna zabawa przedfinałowa. Wystąpi wielu wspaniałych artystów: Patryk Wasewicz z zespołem, Dori Koz & Friends, Eon Arc, PerON, Detox i Marunia Blues. Oczywiście licytacja i aukcja ze Złotym Serduszkiem na czele.

 

Chicago Rewia w Arlington Nissan- 11 stycznia 2014

Spotkanie z kierowcą rajdowym Piotrem Fetela organizowane przez Chicago Rewia.

 

CPTA Chicago Polish Tennis Association- 11 i 12 stycznia 2014

Coroczny dwudniowy Mini Sztab organizowany przez Chicago Polish Tennis Association. Wspaniałe atrakcje. Lekcje tenisa i zabawy dla najmłodszych.

 

Dla wszystkich znajdujących się na południu miasta, Finał WOŚP został zorganizowany przez sztab góralski w domu Podhalan 12 stycznia 2014. Wystąpią wspaniali artyści: Siumini, Fox, Folk Nova, Orawa, Markus P., Watra Band i Szkółka Pieśni i Tańca przy ZG ZPPA. Również tu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych prowadzonych przez klauny Bubu i Awee. Licytacja Złotego Serduszka i innych wspaniałych przedmiotów.

Wszystkie informacje o XXII Finale WOŚP w Chicago można znaleźć na stronie www.wospchicago.com oraz na facebook'owym profilu WOŚP Chicago. Zapraszamy do odwiedzania obu stron na bieżąco.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polonia na świecie · Polska · Rozrywka · Zdrowie i uroda

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...