Podziel się   

Polonia w USA Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-10-21 19:29:24 · Czytany 7501 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Zespoł ALIZMA z mini-koncertem na Gali Owarcia 25 PFFA

Alizma (Fot: Internet)

Piękne i utalentowane siostry: Aleksandra – Izabela – Monika, czyli zespół ALIZMA, wystąpią na Galowym Otwarciu 25 Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce ze specjalnie przygotowanym minikoncertem.

Jesteśmy identycznymi siostrami-trojaczkami pochodzącymi z Polski – przedstawiają się znakomite skrzypaczki – Urodziłyśmy się pięć minut po sobie. Miałyśmy to szczęście, że mogłyśmy pobierać lekcje muzyki od wczesnego dzieciństwa, a pierwszą naszą piosenkę zaśpiewałyśmy w wieku trzech lat w przedszkolu. Miłość do muzyki towarzyszyła nam od zawsze i w wieku sześciu lat rozpoczęłyśmy naukę gry na skrzypcach w szkole muzycznej w Żaganiu. Od tej pory razem gramy, śpiewamy i występujemy.

Do Stanów Zjednoczonych przyjechały jako nastolatki w ramach międzynarodowego programu wymiany młodzieży. Po ukończeniu szkół rozpoczęły naukę na wydziale Zarządzania Sztuką na Shenandoah University koło Waszyngtonu. Muzyka jednak stała się ich podstawowym zajęciem w życiu, w związku z czym kontynuowały studia na Azusa Pacific University w okolicach Los Angeles. Uzyskały tam dyplomy magisterskie w klasie gry na skrzypcach. Studiowały również wokalistykę na University of Nevada w Las Vegas. Później zaczęły pisać własną muzykę i wykonywać swoje utwory podczas koncertów na całym świecie.

Z olbrzymim powodzeniem występują w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Możliwość występowania przed tak różnorodną publicznością była dla nas ogromnym życiowym doświadczeniem oraz prawdziwą inspiracją – wspominają siostry. Koncertowały m.in. wspólnie z Rodem Stewartem w Las Vegas Colosseum at Caesars Palace, na Oskarach – 79th Academy Awards Governor's Ball, w Kennedy Center for the Performing Arts w Waszyngtonie, w czasie Święta Niepodległości Polski w Singapurze, na słynnym stadionie Chicago Cubs Wrigley Field oraz przed meczem Lakersów w Staples Center.

 

ALIZMA wystąpi na Galowym Otwarciu Festiwalu w sobotę, 9 listopada br. w Muvico Rosemont 18 (9701 Bryn Mawr Ave.). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w salach kinowych, odbędą się dwa minikoncerty ALIZMY – o godz. 7:00 wieczorem w teatrze #13 i o godz. 8:00 wieczorem w teatrze #5.

Zaproszenia na Galowe Otwarcie o godz. 7:00 wieczorem połączone z oficjalnym przyjęciem z udziałem gości festiwalowych w Society for Arts (1112 N. Milwaukee Ave., Chicago) po zakończeniu projekcji kosztują $85 od osoby.

Bilety na same projekcje otwarcia wraz z programem artystycznym (bez oficjalnej recepcji), zarówno na godz. 7:00, jak i 8:00 wieczorem, kosztują $29.00.

Wszyscy goście po projekcji otwarcia otrzymają cenne okolicznościowe upominki.

Parking w kinie Muvico Rosemont 18 jest bezpłatny (konieczne jest podbicie biletu parkingowego w kinie).

 

Zaproszenia i bilety można nabywać na stronie internetowej www.pffamerica.com oraz przez telefon w kasie głównej festiwalu pod numerem 773-486-9612.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polonia w USA

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Kultura i sztuka · Polska · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...