Podziel się   

Polska Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2014-06-12 12:47:14 · Czytany 9654 razy · 2 komentarzy
Nowszy Starszy

Znamy Wybitnych Polaków 2014!

Fot: Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego

W tym roku po raz piąty Kapituła Konkursu „Teraz Polska” wybrała zwycięzców Konkursu „Wybitny Polak”. Kapituła Konkursu podjęła decyzję o przyznaniu tytułu Wybitnego Polaka Markowi Belce, Januszowi Lewandowskiemu i Andrzejowi Wajdzie.

Piąta edycja Konkursu została przeprowadzona w dwóch edycjach – krajowej i zagranicznej, w pięciu kategoriach: Biznes, Kultura, Nauka, Osobowość, Młody Polak. W edycji krajowej kandydatury były zgłaszane przez członków Kapituły Konkursu „Teraz Polska” oraz Rady Fundacji, a także przez organizacje społeczne i samorządowe. Edycje zagraniczne przeprowadzone zostały w USA (Nowy Jork i Chicago), Norwegii, Francji, Szkocji i Holandii. Za realizację Konkursu za granicą odpowiadały Komitety Organizacyjne, utworzone przez lokalne organizacje polonijne

- Istnieje wielka potrzeba promocji działań wybitnych osobistości, które poprzez swoje dokonania i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania oraz umacniania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie i stają się swoistymi ambasadorami marki Polska – mówi Krzysztof Przybył, Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” - Pełna reprezentacja środowisk polonijnych w pracach całego gremium gwarantowała dokonanie rzetelnej oceny oraz obiektywizm. Realizacja Konkursu za granicą była również wspierana przez polskie placówki dyplomatyczne, których pomoc i znajomość miejscowych środowisk jest nie do przecenienia – dodał Prezes Fundacji.  

Spośród zwycięzców edycji krajowej i wszystkich edycji zagranicznych Kapituła Konkursu podjęła decyzję o przyznaniu tytułu Wybitnego Polaka Markowi Belce, Januszowi Lewandowskiemu  i Andrzejowi Wajdzie. Ceremonia wręczenia statuetek „Wybitny Polak” odbyła się 9 czerwca br. w trakcie wieczornej Gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim w Warszawie.

 

Do tej pory tytuł Wybitnego Polaka otrzymali: Wojciech Kilar, Hilary Koprowski, prof. Maria Siemionow, prof. Jacek Jassem, Adam Małysz, prof. Wiesław L. Nowiński, prof. Henryk Skarżyński, Rafał Olbiński i Krzysztof Penderecki.

 

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Polska

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Toni · 2014-07-13 19:59:28

O...mama mia..! Rozumiem przyznawanie tytułów / nagród dla (wybitnych) Polaków..! Ale "ci trzej"..? Co to za Polacy..? Wystarczy spojrzeć na ich "rodowody, ich historię", na ich FAKTYCZNĄ (!) działalność! Toż to zdrajcy... najczystszej wody wobec Polski i Narodu Polskiego!!! Czym dla nich jest Polska? Te typy nie reprezentują interesów Polski..! Są jak... hooj, dopa i kamieni kupa..! Szczególnie środowiska polonijne, powinny "o tym" dobrze wiedzieć..! Takich zdrajców, powinno pozbawiać się polskiego obywatelstwa i... wsadzać do kryminału! TO W KOŃCU NASTĄPI!

~Anonim · 2014-06-19 05:08:21

Noooo.... Belka, jak się okazuje, to szczególnie wybitny Polak jest... A już z Sienkiewiczem w duecie to po prostu miód malina! Powinien oddać tą nagrodę, cwaniaczek wyznania wiemy jakiego...

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...