Podziel się   

Psychologia i rozwój człowieka Pokaż wszystkie »

Wydanie 2012-02 · Opublikowany: 2012-04-04 19:09:58 · Czytany 11932 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Fundacja Dar Serca

Fundacja Dar Serca, niedochodowa organizacja charytatywna, powstała w 1988 roku i jej działania, akcje, zabiegi o fundusze, szukanie sponsorów i codzienna praca mają jeden cel: pomoc dzieciom. 

Dar Serca jest miejscem, gdzie dzieci tę pomoc znajdują od pierwszego dnia istnienia Fundacji. Misją Fundacji Dar Serca jest umożliwienie leczenia w szpitalach na terenie USA dzieciom z ciężkimi, często zagrażającymi życiu schorzeniami. Większość z sześciuset zakwalifikowanych na operacje dzieci z Polski i innych krajów Europy, które znalazły się pod opieką Fundacji, to dzieci cierpiące na rozszczep kręgosłupa, porażenie mózgowe, wrodzone zniekształcenia i deformacje ortopedyczne, a także ofiary poparzeń.

Na początku, nie mając żadnego zaplecza mieszkaniowego, działacze Fundacji wiele czasu i energii poświęcali na wyszukiwanie lokum dla przyjeżdżających. Było więc błogosławieństwem, gdy w 1990 roku pp. Grot przekazali do bezpłatnego użytkowania czterosypialniowy apartament, z którego dzieci Daru Serca mogły przez wiele lat korzystać. Od samego początku Fundacja doświadczała wielkiego poparcia i pomocy całej Polonii. Ta szczególna więź i szczodrość zaowocowała wybudowaniem w 2009 roku wymarzonego, własnego domu – Centrum Dzieci Daru Serca w Schiller Park.

Stworzenie tego pięknego obiektu pozwoliło na rozwinięcie skrzydeł w postaci poszerzenia misji Fundacji o program dla lokalnych dzieci specjalnej troski. Pierwszym krokiem w tym kierunku było zorganizowanie bezpłatnych półkolonii latem ubiegłego roku. Gry, zabawy, wycieczki do atrakcyjnych miejsc zapewniły dzieciom wiele radości, a rodzicom wsparcie w opiece nad nimi. W półkoloniach uczestniczyły także dzieci przebywające na leczeniu. Siedemnaścioro z nich (które w 2011 roku otrzymało pomoc medyczną i przebywało pod opieką Fundacji) swoje leczenie i konsultacje odbyło w różnych szpitalach, między innymi w Chicago, ST. Louis, Cincinnati, West Palm Beach i Shreveport.  Program letni przekształcił się w zajęcia pozalekcyjne oraz sobotnie. Oprócz przyjemności i zabawy, uczestnicy mieli także zapewnioną pomoc w nauce. Sponsorzy i wspaniali wolontariusze Fundacji licznie i efektywnie brali udział w tych przedsięwzięciach.

Funkcję prezesa Fundacji pełni Dorothy Malachowski, której w pracy pomaga dwunastoosobowy Zarząd oraz, od roku, uformowany z prężnie działających młodych profesjonalistów, Junior Board.

Plany:

Plany na rok 2012 są ambitne jak zawsze, podobnie jak wielkie są nasze oczekiwania i nadzieje.

Leczenie:

-  w pierwszym kwartale 2012 sześcioro dzieci z Polski zostało zakwalifikowanych na operacje

-  kolejnych pięcioro czeka na decyzje lekarzy

Wśród dzieci już zakwalifikowanych jest chłopiec, za którego operację trzeba będzie zapłacić ponad 100,000 $.

Programy dla dzieci lokalnych:

- program dla rodziców małych dzieci urodzonych z zaburzeniami lub opóźnieniami w rozwoju psychomotorycznym. Zajęcia dla tej grupy będą prowadzone przez terapeutę z wieloletnią praktyką, a obejmować będą gry i zabawy muzyczne, stymulację rozwoju ruchowego i rozwoju mowy

-  integracyjne zajęcia pozalekcyjne i sobotnie

-  Akademia Przedszkolaka – zajęcia integracyjne dla dzieci od trzeciego do szóstego roku życia

-  „Wakacje z Darem Serca” – powtórzenie ubiegłorocznej akcji letniej

- otwarcie nowych programów i serwisów, np. muzykoterapia i zajęcia przygotowujące do samodzielności. 

Zapisy na wszystkie programy i zajęcia trwają cały rok.

Finanse:

Codzienna działalność Fundacji związana jest z dużymi nakładami finansowymi. Aby zgromadzić potrzebne na tę działalność fundusze, organizowane są różnego rodzaju imprezy charytatywne, m.in. pikniki, bale, radiotony, turnieje i garage sale. Bardzo ważną częścią tego procesu są comiesięczni indywidualni sponsorzy oraz tzw. matching gifts wielkich korporacji. 

Dzięki ciągłemu poparciu oraz wsparciu całej Polonii, Dar Serca od ponad dwudziestu lat jest w stanie wypełniać swoje zadania i zobowiązania. Drzwi Fundacji są zawsze otwarte zarówno dla dzieci, jak i wszystkich chętnych do pomocy w pracy. Jest wiele dróg i możliwości działania w Fundacji. Inspirację znaleźć jest łatwo, wystarczy odwiedzić dzieci w Domu Daru Serca pod adresem 3860 25th Avenue, Schiller Park, IL 60176. Można też zapoznać się z nimi odwiedzając stronę internetową www.darserca.org.

Zapisy chętnych do uczestnictwa w powyższych programach, zgłoszenia osób zainteresowanych współpracą oraz chętnych do pomocy wolontariuszy przyjmuje przez cały rok biuro Fundacji pod adresem: 3860 25th Avenue, Schiller Park, IL 60176 lub pod numerem telefonu: 847-671-2711.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Psychologia i rozwój człowieka

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...