Podziel się   

Sport Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-07-25 21:45:11 · Czytany 8810 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Arkadiusz Gruszka zwycięzcą w Rally America Rallycross

Arkadiusz Gruszka na trasie rajdu (fot. Remigiusz Olszewski)

Polonijny kierowca z Chicago i właściciel zespołu Art Rally Team, Arkadiusz Gruszka, został zwycięzcą w drugiej rundzie mistrzostw Rally America Rallycross, rozgrywanych na torze New Jersey Motorsport Park w Millvile, NJ. Specjalnie przygotowane do tej dyscypliny sportu Mitsubishi Lancer Evolution IX było najmocniejszym autem tych zawodów i nie lada gratką dla zgromadzonych kibiców.

Gruszka, który nie pojawił się na starcie pierwszej eliminacji w stanie New Jersey, przyjechał na wschodnie wybrzeże USA wspierany przez najzdolniejszych techników z Polski. Mateusz Bieńkowski (elektronika) oraz Krzysztof Gołąb (zawieszenie) czuwali nad odpowiednim dopracowaniem auta do imprezy, a przygotowane przez Devo Tuning Mitsubishi uzyskiwało już na starcie dużą przewagę nad rywalami.

Startujący z pierwszej linii do finału A, Gruszka wygrał start, ale przy drugim okrążeniu goniący go Belg David Sterckx uderzył w tylne lewe koło auta kierowcy z Chicago na jednej z szutrowych sekcji, doprowadzając do obrotu i uderzenia w ścianę z opon. Arek spadł na koniec stawki i przez cztery okrążenia gonił Belga na trzech kolach, gubiąc przebitą przez niego oponę, a ostatecznie minął metę na drugiej pozycji.

Decyzją sędziów, Sterckx po przejechaniu linii mety otrzymał jednak czarną flagę dyskwalifikującą go z zawodów i zwycięstwa drugiej rundy rallycrossu.

Na mecie Arkadiusz Gruszka skomentował: „Auto jest naprawdę szybkie i znakomicie się spisuje. Jechało mi się bardzo dobrze do momentu, kiedy zostałem uderzony od tyłu i przez cztery okrążenia ścigałem się na trzech kołach. Cieszę się ze zwycięstwa i dziękuję moim sponsorom: Arpac Group, HNI, Industrial Ladder i Art Logistics. Na pewno pojawimy się w New Jersey z powrotem, aby walczyć o kolejne zwycięstwo.”

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Sport

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...