Podziel się   

Sport Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-06-25 15:02:01 · Czytany 6848 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Chicago świętuje zdobycie Pucharu Stanleya przez Blackhawks!

Zwycięstwo Blackhawks (fot. Internet)

Hokeiści Chicago Blackhawks po trzech latach przerwy odzyskali Puchar Stanleya.

W szóstym meczu finałów NHL Blackhawks pokonało w Bostonie miejscowych Bruins 3:2 dzięki dwóm bramkom, które zostały zdobyte w ostatniej minucie i szesnastu sekundach spotkania. Poprzednio Blackhawks zdobyli mistrzostwo w 2010 roku. Chicago Blackhawks, to pierwszy od pięciu lat zespół, który zdobył Presidents' Trophy dla najlepszego zespołu sezonu zasadniczego i który później wygrał play-offy.

Ostatnio ta sztuka udała się Detroit Red Wings w sezonie 2007/08. Nagroda im. Conne Smythe'a dla najlepszego zawodnika play-offów trafiła w ręce Patricka Kane'a, który zdobył dziewięć bramek, a przy dziesięciu asystował. Nie był on jednak bohaterem decydującego meczu. Za takich uznać trzeba Bryana Bickella i Dave'a Bollanda, którzy zdobyli rozstrzygające bramki odpowiednio na 1:16 i 0:59 minuty przed końcem meczu.

We wtorek nad ranem- samolot z hokeistami Blackhawks (lotnisko O'Hare), przywitano strumieniami wody z armatek wodnych. Na zawodników czekała grupa dziennikarzy i kibiców. Życzenia zwycięskiej drużynie złożył burmistrz Rahm Emanuel. Burmistrz pogratulował również drużynie z Bostonu.

Wielka parada zdobywców Pucharu Stanleya odbędzie się w piątek. W 2010 roku kiedy Blackhawks zdobyli najcenniejsze, hokejowe trofeum- w paradzie w centrum Wietrznego Miasta wzięło udział blisko 2 miliony osób.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Sport

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...