Podziel się   

Sport Pokaż wszystkie »

Wydanie 2009-07 · Opublikowany: 2009-08-10 17:25:27 · Czytany 8250 razy · 1 komentarz
Nowszy Starszy

Handzel Open 2009

Od dziesięciu lat polonijni i nie tylko polonijni tenisiści z aglomeracji chicagowskiej, a także z innych regionów Stanów Zjednoczonych, zawsze w czerwcu, walczą o tytuły mistrzowskie, trofea, nagrody pieniężne i rzeczowe w największym polonijnym turnieju tenisowym w USA i być może na świecie – Handzel Open. Chociaż od pierwszego turnieju Handzel Open w 2000 roku, pod względem frekwencji, dominują zdecydowanie Amerykanie polskiego pochodzenia, to od wielu lat zawody te mają charakter międzynarodowy i kilkakrotnie już tenisiści reprezentujący inne grupy etniczne, szczególnie w kategorii Pro-Am Open, sięgali po tytuły mistrzowskie. Zapewne podobnie będzie w tegorocznym turnieju, ponieważ do grona pretendentów do walki w finałowym pojedynku singlowym w kategorii Pro-Am Open, oprócz polonijnych tenisistów: braci Maćka i Bartka Jóźwiaków czy Romana Hersztka, należy niewątpliwie zaliczyć Gruzina Mikhaila Chaduneli, Amerykanów Briana Livingstona, Ryana Hellera, Adama Morgana, Brytyjczyka George Hustona czy ubiegłorocznego finalistę Argentyńczyka Javiera Llanesa.

Po raz pierwszy w historii tych zawodów organizatorzy turnieju ufundowali, oprócz nagród rzeczowych, także nagrody pieniężne dla finalistów turnieju amatorskiego w poszczególnych kategoriach wiekowych, w wysokości 200$ dla zwycięzcy i 100$ dla drugiego finalisty. Nagrody dla finalistów turnieju singlowego Pro-Am Open podniesiono do wysokości 1200$ dla zwycięzcy i 600$ dla drugiego finalisty. Finaliści turnieju deblowego Pro-Am Open otrzymają czeki w wysokości 1000$ dla zwycięzców i 500$ dla drugiej pary finałowego pojedynku. O podniesienie atrakcyjności tegorocznego jubileuszowego turnieju zadbał także jeden z jego sponsorów, Marek Guzowski, właściciel firmy MG Elite Motors, fundując samochód sportowy, którego szczęśliwy posiadacz będzie wyłoniony w loterii przeprowadzonej w ostatnim dniu zawodów. Marek Guzowski jest także uczestnikiem tegorocznego turnieju w kategoriach: Men's Open Amateurs oraz Men's 45 years & older.

Niewątpliwie kulminacyjnym momentem pierwszego tygodnia zawodów była obecność na turnieju, w jego siedzibie – Five Seasons Country Club w Northbrook, IL – jednej z najwybitniejszych tenisistek ubiegłej dekady, dziewięciokrotnej zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych (Australian Open - 4, French Open - 3, US Open - 2), brązowej medalistki na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku, byłej liderki rankingu WTA Tour, Monicy Seles. Monica Seles uczestniczyła w spotkaniu z uczestnikami turnieju, podczas którego podzieliła się swoimi wrażeniami z profesjonalnej kariery tenisowej, udzieliła wywiadów dziennikarzom polonijnej prasy, radia i telewizji, a następnie uczestniczyła w pokazowym treningu tenisowym z dziećmi. Po zakończeniu treningu Monica chętnie pozowała do zdjęć z kibicami, rozdawała autografy i podpisywała swoją książkę „Getting a grip on my body, my mind, my self”. Monica Seles za kilka tygodni, 11 lipca 2009, dostąpi zaszczytu przyjęcia w poczet członków International Tennis Hall of Fame w siedzibie ITHF w Newport, RI. Jej obecność na tegorocznym turnieju Handzel Open przyczyni się niewątpliwie do spopularyzowania w środowisku polonijnym zarówno tego turnieju, jak i tenisa. Więcej o turnieju Handzel Open 10, 2009 w kolejnym wydaniu magazynu „Polonia”.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Sport

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

patrice · 2010-01-16 06:43:29

Oglądaj bez problemów polską telewizję / polska telewizja / przez internet! WWW.LOVEPOL.COM pozwala oglądać polskie stacje tv BEZ ANTENY CZY DEKODERA! Sprawdź już teraz, DARMOWY OKRES PRÓBNY! Pobierz program ze strony www.lovepol.com i sam sprawdź! 100% bezpieczeństwa. WWW.LOVEPOL.COM Telewizja internetowa tv przez internet telewizja darmowa tv polska telewizja polska w internecie tvn w internecie Cyfrowy Polsat tv polsat tv polonia Telewizja polskie radio TVP1 TVP Info TVN24

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...