Podziel się   

Sport Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2015-07-14 14:57:03 · Czytany 6284 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Hołowczyc i Kubica w Mikołajkach

Fot: Internet

W czwartek 2 lipca o godzinie 16:00 wystartował organizowany pod patronatem LOTOSU 72. Rajd Polski. Zawody te były siódmą rundą mistrzostw świata kierowców, pilotów i producentów, i to sprawia, że na starcie w malowniczych Mikołajkach zobaczyć można było światową czołówkę. Do rywalizacji na 19 odcinkach specjalnych wśród mazurskich jezior wystartowały m.in. zespoły fabryczne Volkswagena, Citroena, M-Sportu i Hyundaia. Samochodami WRC pojechało 14 kierowców, w tym Robert Kubica (Ford Fiesta RS WRC).

Startowali kierowcy i piloci z 34 krajów. Najwięcej było Polaków (22), Francuzów (21), Włochów (17) oraz reprezentantów Wielkiej Brytanii (13) i Finlandii (11). Dominowały zgłoszenia zawodników z krajów europejskich, lecz reprezentowane były także Arabia Saudyjska, Argentyna, USA i Nowa Zelandia.

Warto zaznaczyć, że Kubica, który wygrał sześć odcinków specjalnych w dotychczas rozegranych rundach mistrzostw świata 2015, pokazał, że stać go na miejsce w czołówce w trzecim w jego karierze starcie w Mikołajkach. „Rajd Polski to największa impreza w sportach motorowych w naszym kraju i warto pielęgnować tę tradycję. Myślę, że mamy w Polsce wszystko, co potrzebne jest do organizacji imprezy na najwyższym światowym poziomie” – powiedział na poprzedzającej rajd konferencji prasowej Robert Kubica. Ostatecznie zajął miejsce ósme.

Zorganizowano też bitwę w klasyfikacji WRC2. Tu walkę stoczyło aż 30 kierowców. Jednym z nich był Krzysztof Hołowczyc, którego przygoda z polskim klasykiem rozpoczęła się w roku 1987 za kierownicą Fiata 125p 1500. Olsztynianin trzy razy triumfował w Rajdzie Polski. „Mikołajki żyją tym rajdem. Bardzo często odwiedzam te rejony i rozmawiam z ludźmi, którzy zawsze okazują wielkie zainteresowanie, poparcie i pozytywne nastawienie do tego wyścigu” – potwierdził również obecny na konferencji Krzysztof Hołowczyc.

W stawce 30 załóg rywalizujących o punkty w WRC2 znajdowali się także inni polscy kierowcy. Podczas Rajdu Polski załogi rywalizowały na trasie 19 odcinków specjalnych, których długość wynosiła313,53 km. 

Źródło: Informator Warszawski

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Sport

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Ludzie · Polska · Świat

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...