Podziel się   

Sport Pokaż wszystkie »

Wydanie 2011-05 · Opublikowany: 2011-06-27 23:12:50 · Czytany 7402 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Pojedynek gigantów

Mariusz Pudzianowski, jeden z najbardziej znanych polskich sportowców na świecie, przybył po raz kolejny do Chicago. Tym razem poprowadził on do boju polską reprezentację strongmanów w ich starciu z kadrą USA. Walka współczesnych gladiatorów miała miejsce w Hammond niedaleko Chicago, a polscy siłacze wygrali 3:2!

Przedstawiamy Państwu rozmowę z naszym siłaczem, którą przeprowadził na antenie Wietrznego Radia 1080AM Maciej Baran:

- Cześć, tu Pudzian z tej strony!

- Czy to prawda, że masz drugą ksywę Dominator?

- Tak, wzięło się to z czasów moich startów w zawodach strongmanów. Większość turniejów w Polsce i za granicą wygrywałem, czasem z dziesięciu konkurencji wygrywałem dziewięć i były mistrz świata Svend Carlsen nadał mi taki przydomek, który funkcjonuje w pewnych kręgach do dziś. Ja bardziej już przywykłem do Pudziana, to miano jest też bardziej powszechne.

- Jeśli chodzi o MMA to wiemy już, że w maju stoczysz pojedynek z Brytyjczykiem Jamesem Collossusem Thompsonem. Czy pseudonim rywala ostrzega o jego rozmiarach?

- Zgadza się, dziś odbyła się konferencja prasowa, na której miałem okazję przyjrzeć się przeciwnikowi. Mogę potwierdzić, że to kawał chłopa, metr dziewięćdziesiąt sześć wzrostu i około stu trzydziestu kilogramów wagi, więc można powiedzieć, że w Gdańsku na ring wyjdzie dwóch równych sobie posturą. Nieskromnie powiem jednak, że sporo Thompsonowi do mnie brakuje. Jego atutem jest natomiast doświadczenie w pojedynkach mieszanych sztuk walki, zaliczył dużo więcej potyczek, i to z silnymi rywalami. Szanse oceniam: pięćdziesiąt na pięćdziesiąt.

- W siłowni nie było cię ponoć od kilku miesięcy?

- To prawda, zmieniłem zupełnie swój trening. Teraz głównie ćwiczę zapasy, to sport również siłowy, ale inny od treningu strongmana. Wspinaczka na linie, most na linie, walczę sparringowo z cięższymi nawet od siebie i oni są żywym ciężarem dla mnie. Siła jest, doszła wytrzymałość i kondycja. Jest naprawdę dobrze. Przygotowuję się mocno od grudnia, ostro trenuję i tak jak już powiedziałem na konferencji: dawajcie mi go już, mogę wychodzić na ring.

- A co z naszymi strongmanami, jak to wygląda w Polsce po odejściu Pana z tego sportu?

- Oni przyjeżdżają czasem do mnie do Warszawy i ganiam ich na treningach, podpowiadam im i zapewniam: choć ciężary bywają spore, dają radę!

- Jak mocna była reprezentacja amerykańska?

- Nasi zawodnicy mieli bardzo wymagających rywali. Dwóch z nich to aktualna czołówka światowa. Brian Show wygrał w marcu Arnold Classic, jest aktualnym wicemistrzem świata! Ze mną nigdy co prawda nie wygrał, ale to dziś gigant w świecie strongmanów. Ale mój wychowanek Krzysztof Radzikowski fizycznie mu nie ustępuje!

- Za rok igrzyska olimpijskie w Londynie. Nie myślisz o występie np. w podnoszeniu ciężarów?

- To zupełnie inna bajka. Specyficzna technika i, co tu dużo mówić, jestem już za stary na zmianę dyscypliny. Do czterdziestki chcę się bić w MMA, w klatkach i na ringu. W swoim domu już zbudowałem pół klatki i pół ringu. Tu idę na całość i temu podporządkowuję swoje życie. W konkurencji strongman zdobyłem praktycznie wszystko, co można wywalczyć, więc więcej byłoby powielaniem. Pora na nowe wyzwania. Chcę wspiąć się na szczyt w rywalizacji fighterów w mieszanych sztukach walki.

- Jeśli chodzi o twoją ekipę, kto jest aktualnie najsilniejszy?

- Stawiam w stu procentach na Krzysztofa Radzikowskiego. Tydzień temu dźwignął 425 kilogramów w martwym ciągu! On bierze na barki ponad dwieście kilogramów, a to jest wynik, którego ja nigdy nie osiągnąłem. Krzysztof jest dziś mocniejszy ode mnie!

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Sport

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA · Ludzie · Rozrywka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...