Podziel się   

Sport Pokaż wszystkie »

Wydanie 2009-10 · Opublikowany: 2009-12-09 22:06:43 · Czytany 8374 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Zawody Strzeleckie. Fishing and Hunting Club

Jak co roku, tym razem 16 sierpnia, na strzelnicy St. Charles Sportmen's Club odbyły się otwarte zawody strzeleckie w konkurencji sporting clays organizowane przez Fishing and Hunting Club. Zawodnicy startowali w kilku klasach i kategoriach – w klasie mistrzowskiej i powszechnej, w kategorii kobiet i juniorów.

Głównym sędzią zawodów był pan Zbyszek Stachura – znakomity strzelec i organizator zawodów strzeleckich, świetny myśliwy i jak to mówią – dusza człowiek. Zawodnicy po zapisaniu i rejestracji, podzieleni zostali na grupy cztero i pięcioosobowe i wyruszyli w teren.

Na kilkudziesięciu hektarach strzelnicy rozmieszczone są wyrzutnie rzutek. W tym dniu korzystaliśmy tylko z dziesięciu stacji, które ustawione zostały tak, by odwzorowywać bieg zająca lub jego skok, szybki lot kaczki, bażanta, przelatującego indyka czy też gołębia. Kilka rzutek mocno przypominało lecącego szybko jarząbka. Jednym słowem, większość rzutek była szybka i trudna do trafienia. Na kilku stacjach rzutki leciały podwójnie z różną prędkością i pod bardzo rożnym kątem. Były też rzutki nadlatujące spoza pleców strzelca. Wszystko to sprawiło, że zawody miały wysoki współczynnik trudności. Nie nadaremnie strzelnica ta jest jedną z najlepszych w IL.

Przez całe zawody słoneczna pogoda rozpieszczała zawodników, najgorszym bowiem wrogiem strzelca sportowego na otwartej strzelnicy jest deszcz. Woda wlewająca się za kołnierz, zamglone okulary, zamakające rzutki i świadomość, że wypieszczona broń moknie na deszczu. Zawody przebiegły więc sprawnie, w bardzo miłej, koleżeńskiej atmosferze i bez żadnych zgrzytów. Punkty zostały zliczone już w ulewnym deszczu. I tak, okazało się, że zwyciężyli:

Klasa Mistrzowska

I Jarek Sadowski – Polish Fishing and Hunting Club
II Marcin Michalek – Polish Fishing and Hunting Club
III Andrzej Warciak – Klub Ostoja

Klasa Powszechna

I Artur Mendron – Polish Fishing and Hunting Club
II Zbigniew Cwik – Polish Fishing and Hunting Club
III Robert Z. Czupta – Polish Fishing and Hunting Club

Kobiety

I Sarah Garbarz – Polish Fishing and Hunting Club
II Anna Herdus – Polish Fishing and Hunting Club
III Lila Lach – Polish Fishing and Hunting Club

Juniorzy

I David Zalewski – syn członka Polish Fishing and Hunting Club
II Victor Moskal – syn członka ZEW NATURY
III Anthony Moskal – syn członka ZEW NATURY

 

Po zawodach i rozdaniu nagród wygłodniali, z ogromnym smakiem i przyjemnością rzuciliśmy się na sławny już „Bigos Bogdana”. Jego sława jest ogromna a twórca bigosu, Bogdan Cichoń, recepturę przechowuje z szacunkiem i w ukryciu. Z szacunkiem, bo receptura przekazywana jest w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie. Karnie staliśmy w kolejce po tę sławę, która wydawana była przez panie Cichoniową i Herdusiową. Napracowały się panie tego dnia bardzo, bo wydanych posiłków było dużo, a i też matkowały nam trochę tego dnia – za co serdecznie im dziękujemy!

Więcej na http://fishingandhuntingclub.blogspot.com
Kontakt: lowca.usa@gmail.com

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Sport

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polonia w USA

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...