Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2012-03-05 21:44:06 · Czytany 7144 razy · 2 komentarzy
Nowszy Starszy

Hanna Gronkiewicz-Waltz z wizytą w Chicago

polonia.wp.pl

Przebywająca z kilkudniową wizytą w Chicago prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w poniedziałek wzięła udział w obchodach Dnia Pułaskiego.

Uroczystości upamiętniające generała Kazimierza Pułaskiego, bohatera dwóch narodów - polskiego i amerykańskiego, zorganizowano w Muzeum Polskim w Ameryce w Chicago. W Illinois jest to święto stanowe obchodzone od 1977 roku w każdy pierwszy poniedziałek marca.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, w wygłoszonym przemówieniu, podkreśliła więzi łączące Chicago z Warszawą - miast siostrzanych od 1960 roku. Pytana przez dziennikarzy o jej osobiste refleksje dotyczące obchodów Dnia Pułaskiego powiedziała, że jest on obok Tadeusza Kościuszki jednym z najbardziej znanych w Stanach Zjednoczonych polskich bohaterów.

W 2009 roku generał Kazimierz Pułaski w uznaniu jego zasług w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych otrzymał honorowe obywatelstwo amerykańskie.

Jest to pierwsza wizyta prezydent Warszawy w Chicago od 2007 roku. Zaplanowany na 2010 roku przyjazd Gronkiewicz-Waltz z okazji 50. rocznicy podpisania umowy o współpracy siostrzanej między Chicago i Warszawą został odwołany ze względu na powódź.

W czwartek, 8 marca, prezydent Warszawy weźmie udział w konferencji Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Hanna Gronkiewcz-Waltz ma się także spotkać z burmistrzem Chicago Rahmem Emanuelem, byłym szefem kancelarii prezydenta Baracka Obama.

Źródło: polonia.wp.pl

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka · Polonia w USA · Polska

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

xxx · 2012-03-06 14:33:32

o co ci chodzi gosciu, cos nie czaje?

Peter · 2012-03-06 00:15:07

Pani Anno, dziękuję za wsparcie i przyjazd do nas. Tak sobie pracuję po studiach już 10lat w kontraktorce, mam przyjaciela ktory Panią dzisiaj przyja. Tez go lubie, ale liczy sie kasa, ależ zawsze nie bedziemy mowic co jest grane. Pani zawsze jest ok ale nie w Stanach:)

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...