Podziel się   

Świat Pokaż wszystkie »

Opublikowany: 2013-02-19 07:38:58 · Czytany 6713 razy · 0 komentarzy
Nowszy Starszy

Jesse Jackson Jr. przyznał się do winy

AP Photo/Charles Rex Arbogast, File

Były kongresmen ze stanu Illinois, Jesse Jackson Jr, przyznał się w poniedziałek do zdefraudowania $750 tys. z funduszu wyborczego. Polityk wydał pieniądze na cele prywatne, w tym zegarek firmy Rolex, futro, meble dziecięce oraz pamiątki po Brusie Lee, Michaelu Jacksonie i Martinie Luterze Kingu. Zarzuty zostały postawione również jego żonie Sandi, byłej chicagowskiej radnej.  

Jackson przyznał się do winy i za pośrednictwem adwokatów oświadczył: " Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla mojego zachowania. Biorę pełną odpowiedzialność za swoje błędy i niestosowne decyzje". Politykowi za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz grzywna w wysokości $250 tys. Także Sandi Jackson przyznała się do zarzucanych jej czynów- za składanie fałszywych zeznań podatkowych grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Pikanterii sprawie dodaje także fakt, je Jesse Jackson jest synem znanego działacza na rzecz praw obywatelskich, pastora Jesse Jaksona Seniora. Ojciec oskarżonego wyraził w poniedziałek swój ból związany ze sprawą syna, prosząc jednocześnie o modlitwę za syna, synową i ich dzieci oraz przypominając o chorobie afektywnej dwubiegunowej, z którą zmaga się jego syn i z powodu której oficjalnie zrezygnował z pełnienia swojej funkcji politycznej.

Nowszy Starszy

Inne artykuły w kategorii Świat

Pozostałe kategorie tego artykułu: · Polityka

Skomentuj artykuł w Hydeparku Polonii

Komentarze zostały tymczasowo wyłączone. Przeprszamy!

Najnowsze artykuły

Magazyn w sieci

Hydepark Polonii

Dawid
25 lip, 15:17
Zapraszamy na forum Polakow w Szwajcarii - https://forum.polakow.ch»
Mia Lukas
21 cze, 05:49
Mój były chłopak rzucił mnie tydzień temu po tym jak oskarżyłem go że spotyka się z kimś innym [...]»
hanna
20 cze, 03:58
Wszystko dzięki temu wspaniałemu człowiekowi zwanemu dr Agbazarą wspaniałemu czaru rzucającemu we mnie radość pomagając mi przywrócić mego [...]»

Najczęściej...